TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var - Son Dakika

TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var

20.12.2018 23:31

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Önceleri Türkiye büyükler konuştuktan sonra onlara ters düşmemek için bir şeyler söyleyen, suya sabuna karışmayan bir ülkeydi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Önceleri Türkiye büyükler konuştuktan sonra onlara ters düşmemek için bir şeyler söyleyen, suya sabuna karışmayan bir ülkeydi. Ama bugün bölgesinde ben varım diyen, bana rağmen burada proje yapamazsınız diyen bir Türkiye var.

Haber-Kamera İlkay DİKİCİİSTANBUL(DHA)

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Yenibosna'da bulunan bir otelde düzenlenen Türkiye'ye ve Dünyaya Değer Katanlar ödül törenine katıldı. Ödül töreni Yıldırım'ın yanı sıra Türkiye ve birçok ülkenden siyaset, iş, diplomasi, bürokrasi, bilim ve medya dünyasından çok sayıda isim hazır bulundu.

TÜRKİYE DÜNYA'NIN SAYILI İTİBARLI DEVLETLERİNDEN BİRİDİR

Binali Yıldırım törendeki konuşmasında, Tevafuk bugün benim doğum günüm. Yeni senenin ülkemiz ve milletimiz için huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini cenab-ı mevladan niyaz ediyorum. Bugün burada siyaset sanat iş dünyası, ticaret, ekonomi, medya ve diplomasi gibi birçok alanda takdire değer çalışmalara imza atan kardeşlerimiz var. Türkiye Dünya'nın sayılı itibarlı devletlerinden biridir. İtibarımızın hangi düzeyde olduğunu anlamak için Türkiye'ye dışarıdan bakmak lazım. Dışarıdan baktığımız zaman Türkiye'nin hangi düzeyde olduğu açık şekilde görünüyor dedi.

SUYA SABUNA KARIŞMAYAN BİR ÜLKEYDİ

Türkiye'nin söz sahibi olduğunun vurgusunu yapan Yıldırım, Bölgemizle ilgili karar alırken, Avrupa ile ilgili kararlar verilirken, Kafkaslarla, Orta Asya ile ilgili konuşulurken bir de Türkiye'ye soralım diyorlar. Bu önceden yoktu. Önceleri Türkiye büyükler konuştuktan sonra onlara ters düşmemek için bir şeyler söyleyen, suya sabuna karışmayan bir ülkeydi. Ama bugün bölgesinde ben varım diyen, bana rağmen burada proje yapamazsınız diyen bir Türkiye var. ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN VARLIKLARI, YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ KAT KAT KARŞILAYACAK DÜZEYDEDİR

Yıldırım, Ekonominizin iyi olduğunu nasıl ölçersiniz Varlıklarınız yükümlülüklerinizi karşılamıyorsa o zaman sıkıntı vardır. Ama Türkiye'nin varlıkları yükümlülüklerini kat kat karşılayacak düzeydedir, bunun bilinmesi lazım. Sorun vade uyuşmazlığıdır. Vade uyuşmazlığının da çözümü imkansız değil, mümkündür. Ben 'bir şey yok' demiyorum. Bu sıkıntıların tedbirini almak da ülkeyi yönetenlere düşüyor bunun da gereği yapılıyor. şeklinde konuştu.

ÖDÜLLER

Türkiye'ye ve Dünyaya değer katanlar kategorisinde; Orta Asya'da Yılın Devlet Adamı ödülünü Özbekistan Devlet başkanı Şevket Mirziyoyev'e, Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, İstanbul Ticaret Odası'na ve Dünya Gazetesi'ne ödüller, takdim edildi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar ile Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Doğan'a Turcomoney onur ödülleri verildi.

TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var
TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var
TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var
TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel TBMM Başkanı Yıldırım Bana Rağmen Burada Proje Yapamazsınız Diyen Bir Türkiye Var - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Taksicilerden Türkiye'de yeniden hizmete başlayan Uber için karşı hamle Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı 3 hafta önce evlenen şarkıcı Cemre Kemer hamile mi? Suç örgütü lideri, cinayeti üstlenmesi için tehdit ettiği gencin evine 'kan davalısı' yazmış Son dakika! İstanbul'da yeniden başlayan kar ve buzlanma nedeniyle trafik yoğunluğu yüzde 85'i buldu Çıldır Gölü'nde buzun erken çözülmesi bölge halkını tedirgin etti: Bu bir kıyamet alameti Karın keyfini çıkaran ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından peş peşe paylaşım yaptı Survivor 2021'e 4 yeni yarışmacı geliyor! Sergen'in parkur hızı Acun Ilıcalı'nın ağzını açık bıraktı