TBMM'de Bu Hafta - Son Dakika

TBMM'de Bu Hafta

19.02.2012 11:25
TBMM'de Bu Hafta, System.String[]

Meclis, yoğun gündemle çalışacağı yeni bir haftaya hazırlanıyor.

Meclis, yoğun gündemle çalışacağı yeni bir haftaya hazırlanıyor.

TBMM Genel Kurulu, haftaya denetimle başlayacak. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 21 Şubat Salı günü, milletvekillerinin kendisine yöneltiği soruları yanıtlayacak.

Genel Kurulda, daha sonra uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar ile "Çoğaltılmış Fikir ve Sanat Eserlerini Derleme Kanunu Tasarısı" ele alınacak.

"Temel kanun" olarak iki bölüm halinde ele alınacak olan Tasarı, çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerinin devlet nüshası olarak derlenmesi ve saklanmasını öngörüyor.

Genel Kurul, 21 Şubat Salı günü 15.00-20.00, 22 Şubat Çarşamba ve 23 Şubat Perşembe günü ise 13.00-20.00 saatleri arasında çalışacak.

-Komisyonlar-

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı"nı, 22 Şubat Çarşamba günü ele alacak.

TBMM Dilekçe Komisyonu, Dersim olayları sonrasında yaşanan hukuksuzluklar nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi, ekmek israfının önlenmesi, kaçak elektrik kullanımı ve okul güvenliği konularını görüşmek üzere 22 Şubat Çarşamba günü toplanacak.

Avrupa Parlamentosu Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Komisyonunu temsilen bir heyet, 21 Şubat Salı günü TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunu ziyaret edecek.

-Yeni anayasa çalışmaları-

Yeni anayasa çalışmalarını sürdüren TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu, çalışmalarını bu hafta sürdürecek

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Mor Gabriel Manastır Vakfı Başkanı Kuryakos Ergün, Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Erkal, İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof.Dr. Fuat Keyman, Komisyon bünyesinde sivil toplum kuruluşlarının görüşünü almak üzere oluşturulan alt komisyona, yarın görüşlerini sunacak. - TBMM

TBMM'de Bu Hafta


Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak bir kişi çıkarıldı Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü UMKE personeli Eda, enkaz altındaki İnci Okan'a davranışlarıyla gönüllere taht kurdu Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Meteoroloji'den 14 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti