Son Dakika Haberleri: Mecliste Gerilim! AK Parti'li ve CHP'li Vekiller Birbirine Girdi!

Mecliste Gerilim! AK Parti'li ve CHP'li Vekiller Birbirine Girdi!

2 yıl önce

TBMM Genel Kurulunda CHP'li Özgür Özel'in "Ben senin ne mal olduğunu biliyorum" sözlerine kızan AK Parti'li Alin Tunç, Özel'in üzerine yürüdü, bunun üzerine CHP'li vekiller Tunç'un önünü kesti.

Türkkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda bütçe görüşmeleri sırasında tartışma çıktı.

TBMM Genel Kurulu'nda 2018 bütçe görüşmeleri devam ediyor. CHP İzmir milletvekili Musa Çam, konuşmasında 17-25 Aralık tarihinde çıkan kayıtlardan bahsett.


"AHLAK VE VİCDAN SORUNU DEĞİL Mİ MUSA BEY?"

Bunun üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı şunları kaydetti:

Buradaki bir çeteden, bunun alçakça girişimlerinden, bu çerçevede yapmış olduğu yargılamalardan bahsettiniz, bunu hepimiz biliyoruz. Peki, aynı çetenin 17-25 Aralık darbe girişimi sırasında halk tabanı olmadığı için kendisine yandaş kendisiyle ittifak edebilecek çevreler bulmak amacıyla ortaya attığı birtakım malzemeleri kullanmak bir ahlak ve vicdan sorunu değil mi Musa Bey?

CHP SÖZ İSTEDİ, OTURUMA ARA VERİLDİ

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ile CHP milletvekilleri arasında, CHP İzmir milletvekili Musa Çam'a verilecek süre konusunda tartışma yaşandı. Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Aydın'dan söz istedi. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, oturuma ara verdi.


AK PARTİ'Lİ TUNÇ, CHP'Lİ ÖZEL'İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

AK Parti Uşak milletvekili Alin Tunç, CHP grup Başkanvekili Özel'e yönelik olarak, 'Hep sen mi konuşacaksın' ifadelerini kullandı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise 'Ben senin ne mal olduğunu biliyorum. Seninle beş aydır konuşmuyorum' şeklinde cevap verdi. Bunun üzerine Tunç, Özel'in üzerine koşarak gitti. Tunç'u CHP milletvekilleri engelledi.

BOSTANCI MİLLETVEKİLLERİNİ NEZAKETE DAVET ETTİ

Oturum başladığında ise, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti milletvekilinin fiili saldırıya geçtiğini belirterek, milletvekillerinin engellemeleri sonucu saldırının gerçekleşmediğini ifade etti. Bostancı, milletvekillerinin birbirlerine karşı nezaketle davranmaları gerektiğini söyleyerek, nezakete dikkat ederek çalışmaları gerektiğine işaret etti.


ÖZEL: BEN SENİ TANIYORUM DEMEK İSTEDİM

Özel, Tunç ile iyi ilişkileri olduğunu söyleyerek, "Daha önce yaşanan bir gerginlik sırasında 'seni çok yanlış tanımışım. Bir daha seninle görüşmem' diyerek, bir daha görüşmediğim biridir" ifadelerini kullandı. Özel, 'Ben senin ne mal olduğunu biliyorum' demenin 'Ben seni tanıyorum' anlamına geldiğini sözlerine ekledi.
32 Hane ve 93 Seçmenli Köyde 6 Muhtar Adayı Çıktı, Köylünün Kafası Karıştı İş Adamının Yakın Koruması, Siteden Araç Çalan Hırsızı Başından Vurarak Öldürdü

Adayların Kesinleşmesinin Ardından Yapılan İlk Ankette, Çarpıcı Sonuçlar Ortaya Çıktı