TBMM Genel Kurulu Toplandı - Son Dakika

TBMM Genel Kurulu Toplandı

10.01.2019 14:37
TBMM Genel Kurulu Toplandı, System.String[]

TBMM Başkanvekili Levent Gök, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Çalışan gazetecilerimizin yanında elbette çalışamayan gazetecilerimiz var. Doğal olarak biz bugünü tüm basın emekçilerimizin günü olarak kutluyoruz.

TBMM Başkanvekili Levent Gök, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Çalışan gazetecilerimizin yanında elbette çalışamayan gazetecilerimiz var. Doğal olarak biz bugünü tüm basın emekçilerimizin günü olarak kutluyoruz." dedi.

Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.

Gök, dün Genel Kurulda, HDP milletvekillerinin Ankara il binası önünde basın toplantısı yaparken polis müdahalesine uğraması konusunun gündeme geldiğini anımsatarak, "Sabah saatlerinde Ankara Emniyet Müdürü ile bizzat konuyu görüştük. Ankara Emniyet Müdürü, olayla ilgili inceleme başlatacağını tarafıma ifade etmiştir." açıklamasını yaptı.

Bugünün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olduğunu anımsatan Gök, "Çalışan gazetecilerimizin yanında elbette çalışamayan gazetecilerimiz var. Doğal olarak biz bugünü tüm basın emekçilerimizin günü olarak kutluyoruz. Parlamentomuzun çalışan gazetecilerimizin ve çalışmayan basın emekçilerinin sorunlarını da dikkate alarak, onların daha bir mutlu yaşam sürmelerine olanak sağlayacak çalışmalar yapacağına inancımla tekrar gazetecilerimizin, basın emekçilerimizin bugününü kutluyorum." ifadesini kullandı.

Levent Gök, gündeme geçmeden önce üç milletvekiline gündem dışı söz verdi.

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci "Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü", CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu "demokratik hukuk devleti için yasamanın işlevi", İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ise "2019'un Samsun Yılı ilan edilmesi" konularında gündem dışı birer konuşma yaptı.

Kaynak: AA

Son Dakika Politika TBMM Genel Kurulu Toplandı - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti