Son Dakika Haberleri: RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi TBMM'de Seçildi!

RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi TBMM'de Seçildi!

2 ay önce

TBMM Genel Kurulunda yapılan seçimde, RTÜK üyeliklerine AK Parti adayları Ebubekir Şahin ve Taha Yücel ile CHP adayı İlhan Taşcı getirildi.

RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi TBMM'de Seçildi!, System.String[]

TBMM Genel Kurulu'nda RTÜK üyeliğine  AK Parti adayları  Ebubekir Şahin ve, Taha Yücel ile  CHP adayı  İlhan Taşcı seçildi.

AK PARTİ 4 ADAY GÖSTERDİ

AK Parti seçilecek iki üyenin 2 katı aday olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eski Müsteşarı  Ebubekir Şahin, eski RTÜK üyesi Taha Yücel ile  AK Parti Grup Danışmanları Mustafa Hançerkıran ve Şevket Sarıcaoğlu'nu aday gösterdi.

CHP'DEN 2 ADAY YARIŞTI

CHP ise yeni RTÜK üyesi adayları olarak  CHP TBMM Grubu Basın Danışmanı  İlhan Taşcı ile Grup Danışmanı  Ali Taştan'ın isimlerini bildirdi.

HDP'Lİ ÖNDER: OYLAMA YASAYA AYKIRI

Gizli oylamaya geçilmeden önce,  HDP  Ankara  Milletvekili  Sırrı Süreyya Önder, oylamanın yasaya aykırı olduğunu, Meclis Başkanlığı'na iade edilmesi gerektiğini savundu.

SEÇİM YAPILDI

TBMM Başkanvekili  Aydın, böyle bir yetkisinin olmadığını belirtti. Açılan usul tartışmasının ardından, TBMM Başkanvekili  Aydın, tutumunu değiştirmedi ve seçime geçildi.

AK PARTİ'DEN 2,  CHP'DEN 1 ADAY SEÇİLDİ

RTÜK üyeliğine  AK Parti adayları  Ebubekir Şahin ve Taha Yücel ile  CHP adayı  İlhan Taşcı seçildi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı