Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti - Son Dakika

Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti

17.02.2012 15:17
Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti, System.String[]

Türk Dünyası Mimarlar Mühendisler Birliği (TDMMB) 29 - 31 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirilen Kars Şehrengizi dolayısıyla Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ramazan Korkmaz'a bir teşekkür ziyaretinde bulundu.

Türk Dünyası Mimarlar Mühendisler Birliği (TDMMB) 29 - 31 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirilen Kars Şehrengizi dolayısıyla Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'a bir teşekkür ziyaretinde bulundu.

TDMMB heyeti ziyaret sırasında Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Kafkasya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'a yaptığı çalışmalar nedeniyle bir plaket takdim etti.

Ziyarete TDMMB Başkanı Dr. İlyas Demirci'nin yanı sıra TDMMB Dış İlişkiler Koordinatörü İbrahim Terzioğlu ile Danıştay üyesi ve TDMMB onur kurulu üyesi Hicabi Ece'de hazır bulundu.

Prof. Dr. Ramazan Korkmaz Türk Dünyası Mimarlar Mühendisler Birliği'nin gerçekleştirdiği bu ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek Ardahan Üniversitesi'nin misyonu, vizyonu, amaçları ve çalışmaları hakkında TDMMB üyelerine detaylı bilgi verdi.

TDMMB heyetini Kafkasya Üniversiteler Birliği hakkında da bilgilendiren Rektör Korkmaz Birliğin bölge açısından son derece önemli bir Birlik olduğunu ve bu Birliğin kurulmasına Ardahan Üniversitesi'nin öncülük etmesinin gurur verici olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Birliğin 7 farklı ülkeden 37 üyeye ulaştığını ve Kafkasya coğrafyasında büyük bir sinerji yarattığını vurguladı. Rektör Korkmaz Birliğin; eğitim işbirlikleri, uluslararası yaz okulları, ortak bilimsel projelerin yürütülmesi, ortak üniversitelerin kurulması, diploma denklikleri, çift diploma programlarının açılması, Kafkasya Üniversiteler Birliği Olimpiyatları ve futbol, voleybol ve basketbol müsabakalarını içeren bir spor liginin oluşturulması gibi ortak kültürel, sosyal, sportif ve ekonomik alanlarda çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Korkmaz, Ardahan Üniversitesi öncülüğünde kurulan Kafkasya Üniversiteler Birliği'nin en önemli çalışması olan "Mevlana Değişim Programı" hakkında da önemli bilgiler verdi. Rektör Korkmaz Mevlana Değişim Programı'nın hazırlanma ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanma aşamasındaki çalışmalarının Ardahan Üniversitesi tarafından yürütüldüğünün altını çizdi. Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Ardahan Üniversitesi'nin Mevlana Değişim Programı'nın tasarlanmasında oynadığı önemli rolle birlikte bu programın ilk uygulayıcı üniversitesi olacak olmasının da gurur verici olduğunu dile getirdi. Korkmaz, Mevlana Değişim Programı'nın sadece Türkleri değil, Gürcüleri, Çerkezleri, Ahıskalıları, Arapları ve İranlıları kendi bünyesinde toplayacak 'bir medeniyet programı' olduğunu sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'ın verdiği detaylı bilgiler sonrasında Türk Dünyası Mimarlar Mühendisler Birliği Üyeleri, Ardahan Üniversitesi ve Kafkasya Üniversiteler Birliği ile akademik, sosyal, kültürel, ekonomik alanlarda işbirliği yapmak istediklerini ve Ardahan Üniversitesi'nin yaptığı bu olumlu çalışmaları desteklediklerini dile getirdiler.

Ziyaret, TDMMB heyetinin ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'a sunduğu teşekkür plaketi ile sona erdi. - ARDAHAN

Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti
Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti
Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tdmmb'den Teşekkür Ziyareti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Şişli'de rezidansta 3 kişinin yaralandığı olayda gerçek farklı çıktı: Tabancasını temizlerken yaralanmışlar İstanbul'da lüks villada cinayet! Arkadaşının dikkati, gerçeği ortaya çıkardı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek