TDP Genel Başkanı Sarıgül, gündemi değerlendirdi Açıklaması - Son Dakika

TDP Genel Başkanı Sarıgül, gündemi değerlendirdi Açıklaması

26.12.2022 14:19
TDP Genel Başkanı Sarıgül, gündemi değerlendirdi Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, iktidara en hazır parti olduklarını belirterek, "İş başına geleceğiz, devleti liyakat ve adaletle yöneteceğiz.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, iktidara en hazır parti olduklarını belirterek, "İş başına geleceğiz, devleti liyakat ve adaletle yöneteceğiz." dedi.

Sarıgül, partisinin MYK toplantısı öncesi yaptığı basın toplantısında, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girmek istediğini hatırlatarak, Türkiye'de bulunan Suriyelilerin NATO üyesi ülkeler arasında nüfusları oranında paylaşılması, aksi takdirde söz konusu iki ülkenin NATO üyeliğine onay verilmemesi gerektiğini savundu.

Türkiye Değişim Partisi olarak mahkumlar için yaptıkları af çağrısını her mecrada ve her vesileyle dile getirdiklerini aktaran Sarıgül, "9 Nisan'da af konusunu gündeme getirdik. Cezaevi önlerinde yaptığımız açıklamalarla gündemde tuttuk. Af çıkana kadar da çalışacağız." diye konuştu.

TDP olarak, herkesin birbirine sevgi, saygı ve hoşgörüyle baktığı bir Türkiye istediklerini aktaran Sarıgül, şunları kaydetti:

"Düşüncelerimizi özgürce yazıp söyleyebildiğimiz bir Türkiye istiyoruz. Adalet, refah ve huzuru sağlamış bir Türkiye istiyoruz. Varlıklı, sağlıklı ve huzurlu bir Türkiye istiyoruz. Türkiye Değişim Partisi iktidara hazır bir partidir. İş başına geleceğiz, devleti liyakat ve adaletle yöneteceğiz. Ekonomik milliyetçilik yaparak ve 5T formülünü uygulayarak ekonomiyi düze çıkaracağız."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
TBMM Dışişleri Komisyonunda, İsveç'in NATO'ya üyelik talebi tartışıldı TBMM Dışişleri Komisyonunda, İsveç'in NATO'ya üyelik talebi tartışıldı TDP GENEL BAŞKANI SARIGÜL HDP TÜRKİYE PARTİSİ OLMALI TDP GENEL BAŞKANI SARIGÜL HDP TÜRKİYE PARTİSİ OLMALI İsveç parlamentosundan NATO'ya katılıma onay İsveç parlamentosundan NATO'ya katılıma onay

Son Dakika Güncel TDP Genel Başkanı Sarıgül, gündemi değerlendirdi Açıklaması - Son Dakika


Advertisement