TDV tarafından Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti ulaştırıldı - Son Dakika

TDV tarafından Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti ulaştırıldı

21.07.2021 16:16
TDV tarafından Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti ulaştırıldı, System.String[]

Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlattığı Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında Kurban Bayramı'nın birinci gününde Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti dağıtıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlattığı Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında Kurban Bayramı'nın birinci gününde Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti dağıtıldı.

TDV'nin yoksulluk ve krizlerin yoğun yaşandığı Afganistan, Suriye, Irak, Filistin ve Arakan başta olmak üzere Afrika, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya, Uzakdoğu ve Güney Amerika'nın da aralarında bulunduğu birçok ülkede düzenlediği etkinlik kapsamında, Uganda'da kurban kesimi ve dağıtım yapılıyor.

Ülkenin dört bir tarafını kapsayacak şekilde Masaka, Luweero, Jinja, Budaka, Fort Portal, Mbarara, Hoyma, Masindi bölgeleri ile başkent Kampala'daki 2 noktada kurulan kesim alanlarında bir yandan kurban kesimi, bir yandan da ihtiyaç sahiplerine et dağıtımı yapılıyor.

TDV ekiplerinin kontrolünde, din adamlarının da katılımıyla gerçekleştirilen kurban programlarında bayramın ilk günü 1572 büyükbaş hayvan kesildi.

TDV ekip lideri İlyas Bulut, AA muhabirine, profesyonel ekiplerin bir yandan kesim yaparken bir yandan da ihtiyaç sahibi ailelere dağıtım yaptığını söyledi.

Ülkedeki ihtiyaçlı nüfusun büyük bir bölümünü kapsayacak şekilde çalışmaların yürütüldüğünü dile getiren Bulut, "Bayramın birinci gününde toplam 1572 büyükbaş kurban kesildi, buradan çıkan eti Uganda genelinde yaklaşık 500 bin 200 kişiye ulaştırdık." dedi.

Hedeflenen 1 milyon 200 bin kişiye kurban eti ulaştırılması için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bulut, "Bugün de bölgelerde çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Bugün de yarın da bu etleri ulaştırmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TDV tarafından Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti ulaştırıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici 23:49 Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor 22:43 CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu 22:06 İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu
Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi 21:41 Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız 21:23 Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar 20:10 Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar
Ronaldo'nun eski sevgilisi Irina Shayk'ın peş peşe üstsüz paylaşımları ortalığı salladı 19:36 Ronaldo'nun eski sevgilisi Irina Shayk'ın peş peşe üstsüz paylaşımları ortalığı salladı Adana Demirspor durmuyor! Dünyaca ünlü futbolcu David Luiz ile her konuda anlaşmaya varıldı 19:01 Adana Demirspor durmuyor! Dünyaca ünlü futbolcu David Luiz ile her konuda anlaşmaya varıldı
Advertisement