Tedavisi koronavirüs nedeniyle yarım kalan 12 yaşındaki Kayra, Türkiye'ye gönderildi - Son Dakika

Tedavisi koronavirüs nedeniyle yarım kalan 12 yaşındaki Kayra, Türkiye'ye gönderildi

5 gün önce

BURSA'da 9 yıl önce içtiği temizlik maddesi nedeniyle iç organları hasar gören ve şimdiye kadar 305 ameliyat geçiren 12 yaşındaki Kayra Talha Yaman'ın ABD'de devam eden tedavisi, koronavirüs salgını nedeniyle yarım kaldı.

Tedavisi koronavirüs nedeniyle yarım kalan 12 yaşındaki Kayra, Türkiye'ye gönderildi, System.String[]
BURSA'da 9 yıl önce içtiği temizlik maddesi nedeniyle iç organları hasar gören ve şimdiye kadar 305 ameliyat geçiren 12 yaşındaki Kayra Talha Yaman'ın ABD'de devam eden tedavisi, koronavirüs salgını nedeniyle yarım kaldı. Taburcu edilen Kayra ve ailesi bugün Türkiye'ye geldi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde ailesiyle oturan Kayra Talha Yaman, 2011 yılında 3 yaşındayken içtiği temizlik maddesi nedeniyle yemek borusu, midesi ve kalın bağırsağı zarar gördü. Kayra, geçen 9 yılda Türkiye ve ABD'de toplam 305 ameliyat geçirdi. Son olarak tekrar ABD'nin Boston eyaletine giden Kayra, buradaki 305'inci ameliyatının ardından koronavirüs salgını ve hastanedeki yoğunluk nedeniyle tedavisi yarım kaldı ve hastaneden taburcu edildi. Bunun üzerine Kayra ve ailesi uçakla İstanbul'a gönderildi. Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 16.30'da Boston'dan İstanbul'a gelen Kayra ve ailesi buradan Bursa'daki evlerine geçerek 14 gün boyunca karantina altında kalacak.


- İstanbulSon Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'nun yardım kampanyasına tepki: Devlet içinde devlet olmanın bir anlamı yoktur
ASFED Başkanı Yusuf Atik, koronavirüs tedbirleri kapsamında sektör çalışanlarına uyarılarda bulundu ABD'li hemşire, ülkesindeki durumu gözyaşları içinde anlattı: Bu işin sonu daha iyiye gitmeyecek Bilim Kurulu üyesi, önümüzdeki 4-5 günü işaret edip sevindiren haberi verdi