Tedavisi tamamlanan yaban keçisi doğal ortamına bırakıldı - Son Dakika

Tedavisi tamamlanan yaban keçisi doğal ortamına bırakıldı

Tedavisi tamamlanan yaban keçisi doğal ortamına bırakıldı Tunceli'de görme bozukluğu olduğu belirlenen ve tedaviye altına alınan yaban keçisi sağlığına kavuştu doğal ortamına bırakıldı.

Tedavisi tamamlanan yaban keçisi doğal ortamına bırakıldı

TUNCELİ - Tunceli'de görme bozukluğu olduğu belirlenen ve tedaviye altına alınan yaban keçisi sağlığına kavuştu doğal ortamına bırakıldı.

Geçtiğimiz hafta Mazgirt ilçesi Kırklar Dağı bölgesinde bir yaban keçisine köpekler saldırmak isteyince yöre sakinleri sahip çıktı. Köpekleri bölgeden uzaklaştıran ve çok fazla hareket etmeyen keçiye sahip çıkan vatandaşlar durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şubesi'ne bildirildi. Bölgeye gönderilen ekipler, yaban keçisini alıp kuruma getirdi. Burada veteriner hekim tarafından kontrolden geçirilen yaban keçisinin 3 yaşlarında olduğu ve görme bozukluğu yaşadığı tespit edildi.

Bir hafta boyunca tedavisi süren keçi, iyileşmesinin ardından ekipler tarafından yeniden doğal ortamına bırakıldı.

Tedavisi tamamlanan yaban keçisi doğal ortamına bırakıldı

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 15:09 - Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tedavisi tamamlanan yaban keçisi doğal ortamına bırakıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hajduk TV spikeri Mirte Surjak, G.Saray maçında güzelliğiyle büyüledi Jeremain Lens'in Rio Ave maçındaki performansı, Beşiktaş taraftarını çileden çıkardı Talihsizliğin böylesi görülmedi! Genç çiftin en mutlu anı kötü sürprizle bitti Türk Bayrağını indirmeye çalışan şahsı, polis öfkeli kalabalığın elinden zor aldı Hatay'da 8 farklı noktada orman yangını çıkartan şahıs elinde çakmakla suçüstü yakalandı Eski futbolcu Emre Aşık'ı öldürmek isteyen eşi Yağmur Aşık'ın 20 yıla kadar hapsi istendi Fenerbahçe, Porto'lu Ze Luis ile anlaştı Eski gelin adayı Ayça Ekin Beğen, değişimiyle yıllar sonra gündem oldu