TEDÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Azerbaycan'da 52 üniversite rektörüne konferans verdi - Son Dakika

TEDÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Azerbaycan'da 52 üniversite rektörüne konferans verdi

05.12.2022 15:51
TEDÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Azerbaycan'da 52 üniversite rektörüne konferans verdi

Azerbaycan Eğitim Bakanlığı'nın daveti üzerine 25 Kasım'da Bakü'ye giden TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, 'Değişen Dünya ve Yükseköğretim'deki Yeni Yaklaşımlar' başlıklı bir konferans verdi.

Azerbaycan Eğitim Bakanlığı'nın daveti üzerine 25 Kasım'da Bakü'ye giden TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, 'Değişen Dünya ve Yükseköğretim'deki Yeni Yaklaşımlar' başlıklı bir konferans verdi. Konferansa globaldeki 52 üniversitenin rektörleri katıldı.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyanın hızla değişen dinamikleri, eğitim sistemine de yön veriyor. Üçüncü nesil üniversiteler, topluma çok yönlü fayda sağlayacak girişimci gençler yetiştirmek adına büyük bir rol üstlenirken, Türkiye'nin önde gelen üniversitelerindeki üst düzey yönetici ve öğretim görevlileri bu konudaki deneyimlerini globaldeki eğitimcilerle paylaşıyor. Bu doğrultuda Azerbaycan Eğitim Bakanlığı'nın daveti üzerine 25 Kasım'da Bakü'ye giden TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, 'Değişen Dünya ve Yükseköğretim'deki Yeni Yaklaşımlar' başlıklı bir konferans verdi. Konferansa 52 üniversiteden rektör ve üst düzey yöneticiler katıldı. Eğitim Geliştirme Vakfı'nın teşebbüsü ve Azerbaycan Teknik Üniversitesi'nin örgütsel desteği ile gerçekleşen sunumda TED Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, üniversite-sanayi iş birlikleri, öğretmen- öğrenci ilişkileri, eğitim kalitesi, sektörel araştırmaların eğitimde uygulanması, geleceğin üniversiteleri konularını ele aldı.

Konferansta Azerbaycan Eğitim Bakanı Yardımcısı, Yükseköğretim Sorumlusu Muxtar Memmedov ile çeşitli konularda fikir alışverişi yapan Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, T?hsil TV'de yayınlanan programda eğitim sektörüne dair bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaştı. Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Azerbeycan'ın eğitim kanalında yayınlanan bir programa da katılarak, 3. nesil üniversitelerin üstlendiği rollere dikkat çekerken, sürdürülebilirlik ve değişen eğitim sistemi hakkındaki düşüncelerini de aktardı.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Aracına yüklediği yorganları Türkiye'ye gönderen Beşirli, İHA'ya konuştu Açıklaması Aracına yüklediği yorganları Türkiye'ye gönderen Beşirli, İHA'ya konuştu Açıklaması Azerbaycan, Türkiye'deki Depremzedelerin Tedavisi İçin Hastanelerini Açıyor Azerbaycan, Türkiye'deki Depremzedelerin Tedavisi İçin Hastanelerini Açıyor Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: 'Tüm Azerbaycan halkı, kardeş Türk halkının yanındadır'Aliyev, Bakü Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: 'Tüm Azerbaycan halkı, kardeş Türk halkının yanındadır'Aliyev, Bakü Büyükelçiliği'nde açılan taziye defterini...

Son Dakika Güncel TEDÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu, Azerbaycan'da 52 üniversite rektörüne konferans verdi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement