Son Dakika Haberleri: Tefecilikten alınan şüpheliler "Allah'ın dediği olur" diyerek adliyeye girdiler

Tefecilikten alınan şüpheliler "Allah'ın dediği olur" diyerek adliyeye girdiler

10 gün önce

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suç örgütü kurdukları ve tefecilik yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan şahıslar, gazetecilerin sorusuna "Allah'ın dediği olur" diyerek cevap verdiler.

Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından suç örgütü kurdukları ve tefecilik yaptıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 13 kişi adli makamlara sevk edildi. Şahıslar gazetecilerin "Neden yaptınız?" sorusuna ise "Allah'ın dediği olur" diyerek cevap verdi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, suç örgütü kurarak tefecilik yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik operasyon düzenledi.

20 AYRI ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

20 ayrı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda hakkında arama kararı bulunan 14 şahıstan 13'ü gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda 12 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet ruhsatsız av tüfeği, tabanca ve tüfeklere ait çok sayıda fişek ile başkaları adına düzenlenmiş çek ve senet ele geçirildi.

"ALLAH'IN DEDİĞİ OLUR"

Gözaltına alınan 13 şüpheli emniyette işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyede kendilerini görüntülemek isteyen gazeteciler şüphelilere söz konusu suçu neden işlediklerini sordu. Şüpheliler gazetecilerin sorusuna "Allah'ın dediği olur" diyerek cevap verdi.

Şüphelilerin savcılık sorgusu devam ediyor.

Tefecilikten alınan şüpheliler Allah'ın dediği olur diyerek adliyeye girdiler
Haber Yayın Tarihi: 12.09.2019 10:44 Kaynak: İHA

YORUMLAR (4)
  • dersimli 62,: arkadaşlar bankalarda resmi tefeci bir faktorink kurmadıkları için bunlar bölyle yargılanıyor gidin faktorinklere bir sürü çek ve senet var dediği gibi arkadaşın alırken zorlamı verdiler alırken iyi veririken kötü bankayada ödeme de polislen gelip seni alıp ceza evine koyuyorlar burda demekki sistemde hata var Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Denizyk: Bence Faiz Niteliğinde Verilen Para Hususunda Alan Şahısların da Veren Şahıslar Kadar Suçlu Olduğunu Adaletin Bilmesi Lazım. Para Verirken Silah mı Dayıyorlar Alın Diye Tabiki HAYIR. Alma Kardeşim Madem Şikayet Edeceksin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır


Ormanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
İngiliz çiftin kapısının önündeki idrar lekesi, postacıya ait çıktı Rüyasında gördüğü annesi için duamatik tasarladı