Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak - Son Dakika

Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak

24.05.2015 14:10
Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak, System.String[]

Sakarya’da ikamet eden ve 3 yıldır Türkçe Rap müziğiyle uğraşan 17 yaşındaki Mustafa Ataibiş tek dileğinin albüm çıkarıp Türkçe rap camiasında isim sahibi olmak olduğunu söyledi.

Sakarya'da ikamet eden ve 3 yıldır Türkçe Rap müziğiyle uğraşan 17 yaşındaki Mustafa Ataibiş tek dileğinin albüm çıkarıp Türkçe rap camiasında isim sahibi olmak olduğunu söyledi.

İstanbul'da katıldığı bir şiir yarışmasında 3. olan 17 yaşındaki Mustafa Ataibiş, o günden sonra rap müziğine ilgi duymaya başladı. 2 yıl amatör, 1,5 yılda profosyonel rap müziği yapan Ataibiş, tek dileğinin albüm çıkarıp Türkçe rap camiasında isim sahibi olmak olduğunu belirti.

Ata Alabora takma ismi ile rap müziği yapan Mustafa Ataibiş yaptığı açıklamada, "ilk müziğe ilgim İstanbul'da düzenlenen okullar arası şiir yarışmasında 3. olunca başladı. Daha sonra müzikle ilgilenmeye başlayınca beni dinleyen kitlenin arttığını fark ettim. Yazdığım bütün parçalarım gerçeğe dayalıdır. 1.5 yıl içinde yaptığım parça sayısı 100'ü aştı. Türkçe rap camiasında 20 sanatçı ile düet yapma şansı bularak tecrübe kazandım. İnsanlarımız rap müziğini yanlış tanıyorlar. Bizim amacımız Rap müziğini iyi tanıtmak. Bizi her yaş grubundan dinleyenler var ama bu sayıyı daha da arttırmak istiyoruz. Amacımız Türkçe rap müziğini güzel yerlere getirmek. Benim ise tek dileğim albüm çıkarıp Türkçe rap camiasında isim sahibi olmak" ifadelerini kullandı. - SAKARYA

Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak
Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak
Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak
Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tek Amacı Türkçe Rap'ı İyi Tanıtmak ve Albüm Çıkarmak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Son Dakika! Batman ve Diyarbakır'da 'Yıldırım-14 Zori Operasyonu' başlatıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim mesajında dikkat çeken ifadeler: Ekonomiye ve değerlerimize saldırıyorlar Son dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti Minik Leyla'nın ölümündeki kan donduran detaylar gerekçeli kararla ortaya çıktı Doğal gazın ardından bir müjde daha geldi! Ağrı'da altın rezervi bulundu Usta oyuncu Hikmet Karagöz, birkaç yakınının katıldığı törenle sessiz sedasız defnedildi Yörüklerin develerle kış yurdu göçü başladı! Çoluk çocuk 25 gündür yoldalar