Tekirdağ'da 6 Şehit Yakını ve 1 Gaziye Övünç Madalyası - Son Dakika

Tekirdağ'da 6 Şehit Yakını ve 1 Gaziye Övünç Madalyası

2 yıl önce

Tekirdağ’da 6 şehit yakını ve 1 gaziye düzenlenen törenle Türkiye Cumhuriyeti Övünç Madalyası ve Beratı verildi.

Tekirdağ'da 6 Şehit Yakını ve 1 Gaziye Övünç Madalyası, System.String[]

Tekirdağ'da 6 şehit yakını ve 1 gaziye düzenlenen törenle Türkiye Cumhuriyeti Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesinde tedavi gören 15 Temmuz Gazisi Erdinç Süresoy'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı hastanede takdim edildi.


Cumhurbaşkanlığınca altı şehit ailesi ve bir gaziye gönderilen "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Tekirdağ Polisevinde düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programa Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Selçuk Kubilay Karslı, Başsavcı Güngör Karakoç, il protokolü ile şehit ve gazi ailelerinin yakınları katıldı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şehit aileleri ve gazilere yönelik mesajının okunmasının ardından konuşma yapan Vali Ceylan, "Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğruna şehadet mertebesine erişen vatan evlatlarımızı tüm Türk milleti adına rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar bizim istiklalimizin ve bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Bugün özgür, bağımsız bir şekilde şanlı bayrağımız altında yaşıyorsak, bunları aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz" dedi.


"Allah Afrin'deki askerlerimizin yardımcısı olsun, muzaffer kılsın"


Ülkemizin yaklaşık 35 yıldır terörle ve terörizmle mücadele ettiğini de hatırlatan Vali Ceylan, "Bayrağımız, toprağımız ve inancımız uğruna ne gerekiyorsa millet olarak gözümüzü kırpmadan yerine getirdik. Bu inanç ve kararlılıkla sınırlarımızın güvenliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mücadeleye devam ediyoruz ve edeceğiz. Aziz Türk milletinin kahraman evlatları, ülkemizin ve bölgenin huzuru için, sınırlarımızın hemen önünde oluşan terör koridorunu yok etmek için Afrin'de. Allah onları korusun, yar ve yardımcısı olsun. Burunları bile kanamadan vatan topraklarına ulaşmalarını sağlasın. Rabbim onları muzaffer kılsın. Bu duygu ve düşüncelerle tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Hayatta olan siz değerli gazilerimize ve şehit yakınlarımıza sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür diliyorum" ifadelerini kullandı.


Vali Mehmet Ceylan, konuşmasının ardından Şehit J. Uzm. Çvş. Selim Bural'ın oğlu Berat Selim Vural'a, Şehit Mehmet Şengül'ün babası R. Fahrettin Şengül'e, Ayşe Aykaç'ın kızı Burcu Zengin'e, P. Uzm. Çvş. Akın Acar'ın annesi Fadime Acar'a, P. Er Hasan Hüseyin Aydoğdu'nun babası Mustafa Aydoğdu'ya, P. Uzm. Onb. Zafer Çan'ın babası Ayhan Çan'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti.


Daha sonra Vali Ceylan ve beraberindekiler Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesine giderek, hastanede tedavi gören 15 Temmuz Gazisi Erdinç Süresoy'a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim etti. - TEKİRDAĞ

Haber Yayın Tarihi: 30.01.2018 10:49 Kaynak: İHASon Dakika

Wanda Nara: Icardi ile dışarı çıkmayı pek sevmiyoruz
Görev başındaki polis, emniyetin tuvaletinde sevgilisiyle uygunsuz halde basıldı Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap

Son Dakika Haberleri