KADEM'DEN 'KARANLIĞA FENER YAK' ETKİNLİĞİ - Son Dakika

KADEM'DEN 'KARANLIĞA FENER YAK' ETKİNLİĞİ

25.11.2022 21:51

TEKİRDAĞ'da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciği tarafından kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için dilek fenerleri gökyüzüne bırakıldı.

TEKİRDAĞ'da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilciği tarafından kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için dilek fenerleri gökyüzüne bırakıldı.

KADEM, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Rumeli İskelesi'nde 'Sen de Karanlığa Bir Fener Yak' etkinliğ düzenledi. Üniversite öğrencilerinin de katıldığı etkinlikte, dilek fenerleri gökyüzüne bırakıldı. KADEM İl Temsilcisi Zeynep Şentop Şahin, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek istediklerini belirterek, her zaman kadınların sesi olmaya devam edeceklerini söyledi. Şahin, Kadına yönelik şiddet ülkemizde ve aynı zamanda dünyada ciddi bir sorun. Bu sorunun önlemesi ve bu sorunla mücadele edilmesi konusunda bir farkındalık oluşturmak için bu etkinliği düzenledik. KADEM olarak bu yılki temamız da 'yasaya tutun'. Şiddetin birçok türü var, bunlardan biriside ısrarlı takip. Bu da son zamanlarda yasaya suç olarak girdi. Israrlı takibin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak, bunun bir suç olduğunu göstermek üzere bu yıl böyle bir kampanya yürüttük. dedi.

KADEM Tekirdağ Temsilcisi Sümeyye Tekin de dilek feneri uçurarak herkesin kadına yönelik şiddete karşı elinden geleni yapması ve duyarlılık göstermesi gerektiğini söyledi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
AK Parti'den, 6'lı Masa'nın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan bir daha aday olamaz' restine yanıt: Adaylığı önünde hiçbir engel yoktur AK Parti'den, 6'lı Masa'nın 'Cumhurbaşkanı Erdoğan bir daha aday olamaz' restine yanıt: Adaylığı önünde hiçbir engel yoktur AK Parti'li Çelik: Cumhurbaşkanı'mızın adaylığı önünde hiçbir engel yok AK Parti'li Çelik: Cumhurbaşkanı'mızın adaylığı önünde hiçbir engel yok PROF. DR. TECER: TRAKYA'DA GÜNDE 450 BİN TON SU TÜKETİLİYOR, DEŞARJ LÜKSÜMÜZ KALMADI PROF. DR. TECER: TRAKYA'DA GÜNDE 450 BİN TON SU TÜKETİLİYOR, DEŞARJ LÜKSÜMÜZ KALMADI

Son Dakika Güncel KADEM'DEN 'KARANLIĞA FENER YAK' ETKİNLİĞİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement