Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi - Son Dakika

Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi

11.10.2017 19:03

Hastanede 'bomba tatbikatı' ekipleri harekete geçirdiTEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi Devlet Hastanesi'nde yapılan bomba tatbikatı, ekipleri harekete geçirirken, hastalar tahliye edildi.

Hastanede 'bomba tatbikatı' ekipleri harekete geçirdi

TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi Devlet Hastanesi'nde yapılan bomba tatbikatı, ekipleri harekete geçirirken, hastalar tahliye edildi.

Malkara Devlet Hastanesi'nde 'Hastane Afet Planı' kapsamında bomba tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği hastanenin poliklinik girişinde şüpheli bir çanta bulan güvenlik görevlileri, bomba olabileceği şüphesiyle, çevresine güvenlik şeridi çekerek, durumu polis, itfaiye ve 112 acil servisine bildirdi. Bu sırada şüpheli çantaya yakın bölümdeki 3 hasta ile tahliye edilirken, gelen ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada tatbikattan haberi olmayan hastalar ve hastaneye gelenler tedirginlik yaşadı. Ekiplerin kontrol ettiği çantadan ise bir hastaya ait eşyalar çıktı. Şarköy Devlet Hastanesi Başhekimi ve Malkara Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Çetin Kirezli, başarılı bir tatbikat yapıldığını belirterek, "Allah gerçeğini göstermesin. Her yıl yapılan hastane afet plan tatbikatını gerçekleştirdik. Bu seneki tatbikatın konusu şüpheli paketti. Şüpheli paket üzerine alarm verdik. Siyah kot olarak bomba alarmı verildi. Şüpheli paket görüldü. Polis itfaiye ve 112 arandı. Güvenlik şeridi çekildi. Olay mahalline yakın hastalar başka katlara taşındı. Poliklinikler ve odalar boşaltıldı ve güvenlik açısından perdeleri indirildi. Bir aksilik yaşanmadan tatbikatı başarıyla tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi
Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi
Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi
Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tekirdağ Hastanede 'Bomba Tatbikatı' Ekipleri Harekete Geçirdi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz mesajı: Beni dinlerler, dinlemezler ama ben yüksek faize karşıyım Eski Galatasaraylı Didier Drogba'nın eşini aldattığı görüntüler ortaya çıktı Selçuk Özdağ'dan evinin önündeki saldırı sonrası ilk açıklama: Beş kişiydiler, ikisi sopalarla vururken biri silah tutuyordu Paylaşımlarından dolayı hakkında soruşturma başlatılan Öykü Serter'den ilk açıklama: Şereftir Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final kura çekimi gerçekleşti Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı Tabancayla kalbine ateş edip ağır yaralanan gencin sosyal medyadan paylaştığı not ortaya çıktı "Sevgilim beni İrem Derici ile aldattı" iddiasıyla gündeme gelen fenomen Gökçe Yıldırım, bu sefer de kalça dansı yaptı