Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı - Son Dakika

Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı

İstanbul'a yakınlığıyla günübirlikçilerin tercihi olan Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde belediye tarafından bayram tatili sonrasında 500 ton çöp toplandı. Belediye Başkanı Hikmet Ata da kumların içinde bebek bezi gömenlere isyan etti.

Marmara Ereğlisi ilçesinde belediye ekipleri 4 günlük bayram tatili sonrasında yaklaşık 500 ton çöp topladı.Belediye Başkanı Hikmet Ata, bayramda 500 bin kişiyi ağırladıklarını belirterek, "Çocuk bezlerini kuma gömmesinler, etrafı kirletmesinler, buyursunlar gelsinler başımızın üstünde yerleri var" dedi.

Marmara Denizi'ne kıyısı olan Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesi sahilleri, Kurban Bayramı tatilinde akına uğradı. İlçeye gelen tatilciler, gün boyu sahillere akın ederek, girdikleri denizde serinledi. Tatilcilerin dönmesinin ardından Marmara Ereğlisi Belediyesi ekipleri, sahil boyunda geniş kapsamlı temizlik çalışması başlattı. Ekipler, tatilcilerin bıraktığı yaklaşık 500 ton çöp topladı.

"ÇOCUK BEZLERİNİ KUMA GÖMMESİNLER"

Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı DSP'li Hikmet Ata, ilçenin nüfusunun 26 bin 200 olduğunu yaz aylarında zaman zaman 300 bine çıktığını ancak bayram tatilinde bu sayının yaklaşık 500 bin olduğunu söyledi. İlçeye 1270 personelle hizmet verdiklerini belirten Ata, "Bu personelimizle yaz aylarında 300 bin kişiye hizmet verme çabasındayız. Cumartesi, pazar çalışıyoruz bazen de geceleri de çalışıyoruz. Günlük 350 ile 400 ton çöp. Her gün topladığımız miktar. Kumsalda şişeleri kırmasınlar, çöplerini çöp konteynerlerine atsınlar . Çöplerini konteynerlere atmasalar bile en azından kırmadan bir yere bıraksınlar, biz toplayacağız onları. Çocuk bezlerini kuma gömmesinler, etrafı kirletmesinler, buyursunlar gelsinler başımızın üstünde yerleri var.

Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı

Sıkıntılı durum çıkmasın. Denize girenler çok açılmasınlar, denize girip boğulan kardeşlerimiz var. Bizin personelimizi, zabıtamızı, jandarmamızı, can kurtaranlarımızı dinlesinler biz bunları kendilerinden rica ediyoruz. Bizim 34 kilometre sahil şeridimizin var. Tabi ki bunun yanında Marmara Ereğlisi'nin tarihi çok eski, tarihi bir çok yeri var" dedi.

Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı

İL GENELİ 1 MİLYON KİŞİ AĞIRLANDI

Tekirdağ'a Kurban Bayramı'nda yaklaşık 1 milyon kişinin ziyaret ettiği ve ekiplerin sahil boyunda 850 ton çöp toplandığı belirtildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Korumu Müdürlüğü'ne bağlı ekipler sahil bandının bulunduğu bölgelerde temizlik yaparak tatilcilerin bıraktığı çöpleri topladı.

Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı
Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı
Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı
Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 09:23 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı - Son Dakika

YORUMLAR (41)
  • Abdulkadir Hemanikşah: Biz eğiltilemeyen bir toplumuz.kultursuz dağda ot gibi etiştirildik.Ana baba eğitimi yetersiz.bu gun gidin doguda 15 yaşindaku kizlar evkevlendiriliyor.bu daha çocuk Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • : Birde su yosunlari demizleseniz diyorum hani bir 500 bin daha gelir bu kadar bakimsiz bir deniz hic bi yerde yok ya Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ereğli hemde yerli: 30 yıldır ereğlide yaşıyorum.Son yıllarda gelen tiplere bakıyorum tamamı kertenkele ve gundiler maalesef. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

56 yaşındaki öğretmen, 16 yaşındaki erkek öğrencisi ile defalarca ilişkiye girdi Son Dakika: Türkiye'de 29 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 68 kişi vefat etti, 1427 yeni vaka tespit edildi AK Parti Sözcüsü Çelik'in düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan bayrağı dikkat çekti Ambulans şoförü, kendini iple asarak yaşamına son verdi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan küstah tehdit: Türkiye Azerbaycan'a destek veriyor, karşılık vereceğiz Son Dakika: Ermenistan'ın "Türkiye savaş uçağımızı düşürdü" iddiasına Ankara'dan yalanlama İBB'nin Twitter hesabından Ronaldo'nun montaj yapılmış fotoğrafını paylaşıldı FETÖ nedeniyle kayyum atanan Naksan grubu, borcundan daha ucuza satışa çıkarıldı