Son Dakika Haberleri: Tekirdağ Kocasının Öldürdüğü Şeyda, '4 Gülle' Uğurlandı

Tekirdağ Kocasının Öldürdüğü Şeyda, '4 Gülle' Uğurlandı

2 ay önce

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde, terk ettiği eşi Hakan Ayyıldız tarafından bıçaklanarak öldürülen 4 çocuk annesi Şeyda Ayyıldız'ı (33), ilçede gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde, terk ettiği eşi Hakan Ayyıldız tarafından bıçaklanarak öldürülen 4 çocuk annesi Şeyda Ayyıldız'ı (33), ilçede gözyaşları arasında toprağa verildi. Talihsiz kadının tabutuna 4 çocuğunu simgeleyen 4 gül bırakılırken, annesi Nebiye Gül, Yavrumun tabutu bile gül ve süt kokuyor hala diye ağladı. İdam isteyen abla Cemile Taş, İdam olsun, ben onu kendi ellerimle parçalayacağım dedi. İstanbul'da yaşayan Şeyda Ayyıldız, eşi Hakan Ayyıldız ile yaşadığı tartışmalar ve geçimsizlik üzerine evini terk edip, 4 çocuğunu da yanına alarak Tekirdağ'ın Saray ilçesinde yaşayan anne ve babasının yanına yerleşti. Çerkezköy ilçesinde bir tekstil fabrikasında da iş bulan Şeyda Ayyıldız, burada çalışmaya başladı. Dün işine gitmek üzere vden çıkan Şeyda Ayyıldız'ın önüne kesen ayrı yaşadığı eşi Hakan Ayyıldız, eve dönmesi teklifini kabul etmeyince, yanında getirdiği ekmek bıçağıyla 4 kez bıçaklayıp öldürdü. Hakan Ayyıldız, tutuklanıp cezaevine konulurken, Şeyda Ayyıldız'ın cansız bedene gönderildiği İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan bugün ilçeye getirildi.

TABUTTA 4 GÜL

Talihsiz kadının cenazesi Kemalpaşa Mahallesi Remzi Şeker Caddesi üzerindeki baba evine götürülerek helallik alındıktan sonra

götürüldüğü Ayazpaşa Camii'nde cenaze namazı kılındı. Şeyda Ayyıldız'ın tabutunun üzerine 4 çocuğunu simgeleyen 4 gül bırakıldı.

Anne Nebiye Gül ile yakınları ile birlikte tabuta sarılıp gözyaşı dökerken, Yavrumun tabutu bile gül ve süt kokuyor hala dedi.Öldürülen Şeyda'nın ablası Cemile Taş, katil zanlısı Hakan Ayyıldız'a sert tepki göstererek, idam edilmesini istedi. Taş, İdam olsun, ben onu kendi ellerimle parlayacağım. Bu Hakan'ın kendi ellerimle parçalayacağım. Bu yetim yavruların suçlusu Hakan sensin. Hakan'ı idam etsinler dedi.

KORUMA KARARI ALDIRMIŞ

Cenazeye CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Saray Belediye Başkan Vekili Dilaver Perçin, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, CHP kadın kolları üyeleri katıldı. Milletvekili Candan Yüceer, öldürülen Şeyda Ayylıdız'ın mahkemeden koruma kararı bulunduğunu ailesinden öğrendiğini belirterek, bu kararın yerine getirilmediğini söyledi. Kadın cinayetlerinin son bulmasını isteyen Yüceer, Kadın cinayetleri son yıllarda arttı. Sürekli bir gerekçe sunuluyor. Boşanmak istedi, şöyle oldu, böyle oldu. Asıl gerekçe maalesef Türkiye'de zihniyet. bu zihniyet sebebiyle kadınlar şiddete uğruyor, ayrımcılığa uğruyor ve maalesef gencecik yaşında daha emzirdiği çocuklarını geride bırakarak toprağa yatıyor. Bu noktada parlamentoda çalışmalar yapıyoruz, kanun teklifleri veriyoruz ama ne hikmetse bu öneriler reddediliyor. Ailesi koruma kararı olduğunu söyledi ama maalesef koruma kararı yerine getirilmedi dedi.

Saray Kent Konseyi Kadın Meclisi adına açıklama Hünzüle Karpat, kadın cinayetlerinin son bulmasını istedi. Cinayeti kınayan Karpat, Diliyoruz ki bu son olsun. Kadınlara yönelik her türlü şiddet, baskı ve ayrımcılığın önüne geçmek ve kadınların yaşam hakkını garanti altına almak için gerekli tüm adımlar atılsın. Kadınlara yönelik her türlü şiddetin tahrik indirimi yapılmadan cezalandırılmasını, Şeyda'nın ve tüm hayatını kaybeden kadınların katillerinin en ağır ceza ile yargılanmasını temenni ediyoruz dedi.

Şeyda Ayyıldız, cenaze namazının ardından Ayazpaşa Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.O Ses Türkiye'de Bomba İddia: Beyaz ile Hadise Aşk Yaşıyor Minik Sedanur'un Tırnaklarındaki Doku ile Katilinin DNA Örnekleri Eşleşti

Son Dakika! Sincar Hava Harekatında 30 Hedef Vuruldu