Tekirdağ TSO'dan, Konsolos Theocharidi'ye ziyaret - Son Dakika

Tekirdağ TSO'dan, Konsolos Theocharidi'ye ziyaret

26.10.2019 10:38
Tekirdağ TSO'dan, Konsolos Theocharidi'ye ziyaret, System.String[]

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi'yi ziyaret etti.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyeleri, Yunanistan Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi'yi ziyaret etti.

Tekirdağ TSO'dan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Başkan Yardımcısı Göksel Karaevli ile üyeler Yılmaz Emer, Mithat Saygı ve Genel Sekreter İrfan Ekici, Theocharidi ile bir süre görüştü.

Sotiria Theocharidi, konuklarına konsolosluk ve yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi.

Günay, ise Theocharidi'ye Tekirdağ TSO tarafından yürütülen proje ve çalışmaları anlattı.

Türkiye ve Yunanistan arasında beşeri ve ticari konularda pek çok ortak nokta olduğunu belirten Günay, şunları kaydetti:

"Yunanistan bizler için önemli bir turizm destinasyonu durumunda. Trakya ve Yunanistan ile sosyal ilişkilerimize baktığımızda ise çok iyi seviyede olduğunu görüyoruz. Bizler bu durumun ticari hayatımıza yansıyabilmesi için, odamıza bağlı üyelerimizin vize başvurularında uzun süreli vize alabilmeleri, Yunanistan ile olan ticaret hacmimizi daha da arttıracaktır. Bu kapsamda ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin artması, iki ülke arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi için Tekirdağ TSO olarak her zaman birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu belirtiyor, sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Tekirdağ TSO'dan, Konsolos Theocharidi'ye ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı