Tekirdağ Valisi Ceylan Uyuşturucu ile Mücadelede Mazeretimiz, Tavizimiz Yok - Son Dakika

Tekirdağ Valisi Ceylan Uyuşturucu ile Mücadelede Mazeretimiz, Tavizimiz Yok

Son Güncelleme: 08.11.2017 17:28

Tekirdağ Valisi Ceylan Uyuşturucu ile mücadelede mazeretimiz, tavizimiz yokTEKİRDAĞ Valisi Mehmet Ceylan, uyuşturucu ile büyük bir mücadele edildiğini belirterek, Bizim uyuşturucu ile mücadele konusunda mazeretimiz de tavizimiz de yok.

Tekirdağ Valisi Ceylan Uyuşturucu ile mücadelede mazeretimiz, tavizimiz yok

TEKİRDAĞ Valisi Mehmet Ceylan, uyuşturucu ile büyük bir mücadele edildiğini belirterek, Bizim uyuşturucu ile mücadele konusunda mazeretimiz de tavizimiz de yok. Bu konuda ne gerekiyorsa kendimize mükellef olarak görüyoruz dedi.

Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Çorlu İlçesi'nde Kaymakamlık binasında yeni hizmete sokulan bir lokantanın açılışını gerçekleştirdikten sonra muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ünal Baysan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan

Sevinç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gürzsoy, okul müdürleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Muhtarlara konuşan Vali Ceylan, uyuşturucu konusundaki mücadelede asla taviz vermeyeceklerini, mahalle muhtarlarından ve vatandaşlardan da destek beklediklerini kaydetti. Ceylan, her ay bir ilçede muhtarlarla bir araya geldiğini belirterek, Bugün sizlerle birlikte, gerek sizin sorunlarınızı dinlemek amacıyla gerekse bizim aktaracağımız bazı konularla ilgili olarak burada kısa bir toplantı yapacağız. Sizlerden gelecek olan talepler doğrultusunda, ihtiyaçlarla ilgili olarak da arkadaşlarımız gerekli notları alıp, ona göre gerekli çözüm yollarımızla ilgili de sizlere dönüş yapacaklar. Çorlu, Tekirdağ'ımızın en büyük ilçesi ve yaşayan nüfus itibari ile hareketli bir ilçemiz. Buradaki muhtarlarımızın bir çoğunun mahallesinin nüfusu bir çok ilçeden büyük. O açıdan muhtarlık görevi yapan arkadaşlarımız, gerçekten hem mahallerini tanıma açısından, hem de o çözüm ve sorunlarla ilgili konuları değerlendirme açısından yoğun bir süreç içersindeler dedi. Vali Ceylan, asayişin yanı sıra birinci hedeflerinin uyuşturucu olduğunu belirterek, şunları söyledi Bizim birinci hedefimiz olan uyuşturucu ile mücadele konuları ile ilgili olarak siz muhtarlarımızdan da gerek polisimize, gerek jandarmamıza destek olmanız. Özellikle mahallelerinizdeki bu tür asayişe yönelik konularla ilgili olarak gördüğünüz eksik ve yanlışlıkları direk olarak kaymakamlığımıza veya güvenlik birimlerimize bildirirseniz, bizler de bu konu ile ilgili yükümlüklerimizi almak zorundayız. Bizim uyuşturucu ile mücadele konusunda mazeretimiz de tavizimiz de yok. Bu konuda ne gerekiyorsa kendimize mükellef olarak görüyoruz. Emniyet ve jandarmamız ile gençlerimizi bu illetten kurtarmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz. Biz tabi ki güvenlik güçleri olarak gerekli güvenlik tedbirlerini almak için elimizden gelen gayreti yapıyoruz ama sizlerin ve vatandaşlarımızın da bu konuda destek olmasını bekliyoruz. Özellikle bölgemizde bu tür bağımlılıkla mücadele konusundaki olumsuz durumları bizlere aktarırsanız, bizlerde gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sadece polisiye tedbirlerle bu iş çözülmüyor. Gerek ailelerle gerekse bölgedeki diğer aktörlerin katılımı ile birlikte topyekun bir mücadele ile bu konunun üzerine gidip başarılı olabiliriz. O açıdan bunu hep birlikte çözeceğiz. Okullarımızın açılması ile birlikte ciddi bir okul güvenliği ile ilgili tedbirlerimiz oldu. Öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almaları konusunda mücadele ediyoruz.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Tekirdağ Valisi Ceylan Uyuşturucu ile Mücadelede Mazeretimiz, Tavizimiz Yok - Son Dakika


Advertisement