Son Dakika Haberleri: Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı

Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı

8 yıl önce

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava Sakarya'da da etkili oluyor.

Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı, System.String[]

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava Sakarya'da da etkili oluyor. Karadeniz'de fırtına ve boyu 3 metreyi bulan dalgalar sebebiyle balıkçı tekneleri korunmak için Karasu Limanı'na ve Sakarya Nehri'ndeki barınağa sığındı.


Marmara'nın batısı, kıyı Ege ve Doğu Anadolu'nun doğusu dışında ülke geneli yağışlı geçiyor. Yağış ve soğuk hava Sakarya'da da etkisini sürdürüyor. Yağışlar, yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur şeklinde görülüyor.


Karadeniz'de ise fırtına, boyu 3 metreyi bulan dalgaların oluşmasına yolaçtı. Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Sezer, fırtınanın rahatsız edici boyutta olmadığını belirterek, "Büyük tekneler limana, küçük tekneler ise Sakarya Nehri'ndeki barınağa sığınmış durumdalar. Dalgaların getirdiği kumun Sakarya Nehri'nin denize döküldüğü boğazı kapaması nedeniyle dalgalar nehir içine giremiyor. Bu da tekneler için bir olumsuzluk oluşturmuyor." dedi.


Sakarya Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yağışlı havanın yarından itibaren şehri terk etmesi bekleniyor. Şehrin 5 Ocak Perşembe gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve sıcaklıkların düşeceği kaydedildi.

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 03:32 Kaynak: CHAMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Hollanda'dan sınır dışı edilen DEAŞ'lılarla ilgili açıklama: Türkiye'yi ikna edemedik