Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı - Son Dakika

Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı

01.01.2012 15:32
Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı, System.String[]

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava Sakarya'da da etkili oluyor.

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan yağışlı ve soğuk hava Sakarya'da da etkili oluyor. Karadeniz'de fırtına ve boyu 3 metreyi bulan dalgalar sebebiyle balıkçı tekneleri korunmak için Karasu Limanı'na ve Sakarya Nehri'ndeki barınağa sığındı.

Marmara'nın batısı, kıyı Ege ve Doğu Anadolu'nun doğusu dışında ülke geneli yağışlı geçiyor. Yağış ve soğuk hava Sakarya'da da etkisini sürdürüyor. Yağışlar, yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur şeklinde görülüyor.

Karadeniz'de ise fırtına, boyu 3 metreyi bulan dalgaların oluşmasına yolaçtı. Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Sezer, fırtınanın rahatsız edici boyutta olmadığını belirterek, "Büyük tekneler limana, küçük tekneler ise Sakarya Nehri'ndeki barınağa sığınmış durumdalar. Dalgaların getirdiği kumun Sakarya Nehri'nin denize döküldüğü boğazı kapaması nedeniyle dalgalar nehir içine giremiyor. Bu da tekneler için bir olumsuzluk oluşturmuyor." dedi.

Sakarya Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yağışlı havanın yarından itibaren şehri terk etmesi bekleniyor. Şehrin 5 Ocak Perşembe gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve sıcaklıkların düşeceği kaydedildi.

Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı
Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı
Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Tekneler Fırtınadan Barınaklara Sığındı - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Galatasaray'ın gündemine gelen eski Fenerbahçeli Garry Rodrigues, Al-İttihad'a geri döndü Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı