Son Dakika Son Dakika Son Dakika
TEKNOFEST İzmir'de Ziyaretçi Sayısı Arttı - Son Dakika

TEKNOFEST İzmir'de Ziyaretçi Sayısı Arttı

TEKNOFEST İzmir'in son gününde ziyaretçi sayısı daha da arttı. Festival alanı dolarken, renkli görüntüler yaşandı. Uşak, Aliağa ve diğer illerden gelen katılımcılar, festivalin güzelliklerini keşfetmek için alana akın etti. Çocuklar ise uçakları görme fırsatı buldu.

01.10.2023 - 13:26,

HAVACILIK, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST İzmir'in son gününde ziyaretçi sayısı daha da arttı. Pazar günü festivale gelmeyi tercih edenler, alanı doldurdu.

Dünyanın en büyük, Türkiye'nin ilk ve tek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Çiğli Havalimanı'ndaki TEKNOFEST İzmir'deki son gününde de hava gösterileri ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 27 Eylül tarihinde başlayan festivalde, ziyaretçi sayısı festivalin son günü olan bugün daha da arttı. Çocukları ve sevdikleriyle birlikte pazar gününü festivalde geçirmek isteyenler, alana akın etti.

'SAAT 08.30'DA GELDİK'

Festivale Uşak'tan geldiğini söyleyen Naz Bingöl, "Alana girmek çok zor oldu. Saat 08.30'da geldik ama yine de kalabalıktı. Buradaki ortam çok güzel" dedi.

Festivale katılan ziyaretçilerden Ezel Üzer, "Festivali çok merak ediyordum. Evden çok erken saatte çıktık. Güzel bir festival olduğunu düşünüyorum. Çok uğraşılmış ve emek verilmiş. Katılımcılar da dolu dolu" diye konuştu.

Festivale Aliağa'dan katıldığını söyleyen Şehri Arıkan ise "İnanılmaz bir trafik ve kalabalık var. Bugün katılım daha az olur zannettim ama çok kalabalık. Giriş çok zor oldu. Bu festivali çok merak ediyorduk. Çocuğum kreşte de duymuş. Gösterileri izlemeye geldik. Hava bugün yağmurlu gibi" diye konuştu.

Festivale katılan 8 yaşındaki Lidya Tunçer, "Burada festival ve atölyeler, etkinlikler var. Burayı çok beğendim. Burada uçakları gördüm" dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Teknoloji TEKNOFEST İzmir'de Ziyaretçi Sayısı Arttı - Son Dakika


Advertisement