TEKNOFEST'te AA standına ilgi - Son Dakika

TEKNOFEST'te AA standına ilgi

19.09.2019 14:27

AA standından detaylar Ferdinaz Koyuncu, Önder Güzelaslan ve Hasan Hüseyin Akay'ın açıklamaları TEKNOFEST'te AA standına ilgi büyük Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde Anadolu Ajansı standı büyük ilgi gördü AA standını ziyaret...

AA standından detaylar

Ferdinaz Koyuncu, Önder Güzelaslan ve Hasan Hüseyin Akay'ın açıklamaları TEKNOFEST'te AA standına ilgi büyük

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde Anadolu Ajansı standı büyük ilgi gördü

AA standını ziyaret eden ve deneyimli muhabirlerin tecrübelerinden yararlanan ziyaretçiler, kamera karşısında temsili muhabirlik deneyimi yaşadı

Ziyaretçiler, AA standında Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmelerin derlendiği AA yayınlarını inceleme imkanı da buldu

KAAN BOZDOĞAN- Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde Anadolu Ajansı (AA) stantı büyük ilgi gördü.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen festivalin global iletişim ortakları arasında bulunan Anadolu Ajansı, birici blokta yer alan stantında ziyaretçilerine temsili muhabirlik deneyimi yaşatıyor.

Maket ekranda kamera karşısına geçen ziyaretçiler, AA mikrofonları ile sunum yaparken, kimi vatandaşlar kaskla "sıcak bölgede" muhabirliği canlandırdı. Ziyaretçilere bu sırada sırasında çekilen fotoğrafları kağıda basılarak hediye edildi.

"100 Yılda Biz Ne Teknolojiler Gördük!" mottosuyla, telgraftan fotoğraf makinesine, daktilodan telefona, telsizden radyoya, televizyondan kameraya, bilgisayardan internete, teknoloji cihazlarının tarihi hakkında bilgilerin paylaşıldığı AA stantında, deneyimli muhabirler ve editörlerce hazırlanan, Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmelerin derlendiği kitap ve dergi yayınları da yer aldı.

Türkiye ve dünya gündeminin önemli olaylarının kronolojik olarak sunulduğu AA yıllıkları, Savaş Muhabiri-Riskli Bölgelerde Habercilik, Muhabir-Habercinin Temel Kitabı, Türkiye'nin Güvenlik Stratejisi, Trump ve Küresel Düzen, Cemal Kaşıkçı Cinayeti, Türkiye'nin Kültür Hazineleri gibi AA'nın birçok eseri ziyaretçilerin istifadesine sunuldu. Gündeme dair bilgi edinmek isteyen vatandaşlar AA'nın eserlerini yakından inceleme imkanı buldu.

AA tarafından hazırlanan "Cep Telefonundan Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları" kitapçığı, not defteri ve cep telefonu tutacaklı kalem de festival ziyaretçilerine ücretsiz dağıtıldı.

Öte yandan, ajansın deneyimli muhabirleri kendileriyle sohbet eden ziyaretçilere ajans muhabirliği konusunda tecrübelerini aktardı.

"Anadolu Ajansını seviyoruz, takdir ediyoruz"

AA standını ziyaret eden Ferdinaz Koyuncu, AA muhabirine, Anadolu Ajansı'nın Türkiye'nin ve dünyanın en kadim ajanslarından birisi olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı stantının gezmeden geçemeyeceği stantlar arasında bulunduğunu dile getiren Koyuncu, ajansın duruşunu ve habercilik alanında yaptığı hizmetleri takdir ettiğini kaydetti.

Koyuncu, "Anadolu Ajansını seviyoruz, takdir ediyoruz. Allah gayretlerinizi arttırsın." dedi.

Stantta AA mikrofonu ve kask ile kamera karşısına geçerek muhabirlik deneyimi yaşayan Koyuncu'ya görevlilerce çekilen fotoğrafı armağan edildi.

"İlk haberleri genelde Anadolu Ajansı'ndan alıyoruz"

Ziyaretçilerden Önder Güzelaslan da AA standını beğendiğini ifade etti.

Anadolu Ajansını yakinen takip edenlerden birisi olduğuna vurgu yapan Güzelaslan, "Özellikle cep telefonuna da indirdim Anadolu Ajansı uygulamasını. İlk bildirim haberleri genelde Anadolu Ajansı'ndan alıyoruz." diye konuştu.

Güzelaslan, stanttaki ilgiden de memnun kaldığını sözlerine ekledi.

"Bunun sayesinde daha güzel fotoğraflar çekebileceğiz"

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden Özel Yıldız Orta Okulu kafilesiyle gelen 8. sınıf öğrencisi Hasan Hüseyin Akay ise Anadolu Ajansı stantında bilgilendirici kitapları beğenerek incelediğini aktardı.

Fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini anlatan Akay, "Fotoğraf çekmeyi sevenler için Cep Telefonundan Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları adlı küçük kitapçık var. İyi bilgiler, püf noktalar veren... Bunun sayesinde daha güzel fotoğraflar çekebileceğiz. İnstagram'da daha çok 'like' alabileceğiz." dedi.

Akay, TEKNOFEST'e gelen herkesin Anadolu Ajansı stantına uğramasını önerdi.

TEKNOFEST'te AA standına ilgi
TEKNOFEST'te AA standına ilgi
TEKNOFEST'te AA standına ilgi
TEKNOFEST'te AA standına ilgi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TEKNOFEST'te AA standına ilgi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü İlk tesettürlü model Halima Aden, 'Bana göre değil' diyerek mankenliği bıraktı