Teknoloji Öğretmeni Berkin Elvan'ı Anlattı - Son Dakika

Teknoloji Öğretmeni Berkin Elvan'ı Anlattı

15.03.2014 08:23
Teknoloji Öğretmeni Berkin Elvan'ı Anlattı, System.String[]

Berkin'i gülümseyerek, zaman zaman da gözyaşları arasında anlatan Cem İdikut, "Bir süre önce gelip birini sevdiğini söylemişti." dedi.

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya gittiği sırada başından biber gazı fişeğiyle vurulan Berkin Elvan, 269 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Türkiye'yi yasa boğan ölümle ilgili İstanbul'un birçok noktasında protesto gösterileri düzenlendi.

BABASI "EN İYİ ÖĞRETMENİ ANLATIR" DEMİŞTİ

Berkin'i toprağa veren baba Sami Elvan, "Berkin'i en iyi teknoloji tasarım öğretmeni anlatır" demişti. Habertürk'ten Ümran Avcı'ya konuşan Teknoloji Tasarım Öğretmeni Cem İdikut "Çok zekiydi. Bana her şeyini anlatırdı. Bir süre önce gelip birini sevdiğini söyledi" dedi.

İşte İdikut'un Berkin için söyledikleri;

Koca yürekli bir çocuktu. Her şeyini paylaşırdı. Çok zekiydi. Bana her şeyini anlatırdı. Hatta babası ve dayısından sonra paraya ihtiyacı olduğu zaman isteyebildiği tek kişiydim. Bir süre önce gelip birini sevdiğini söyledi.

"BERKİN'DEN SONRA ŞİLA DA GİTTİ"

Berkin parkta sahipsiz bir köpeğe bakıyordu. Adını 'Şila' koymuştu. Şila bir tek Berkin'i dinliyordu. Uzaktan seslendiğinde bile koşa koşa Berkin'in yanına giderdi. Başka da kim çağırsa umursamazdı Şila. Berkin'den sonra Şila da gitti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN İLK YORUM

Başbakan Erdoğan, Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Geçenlerde İstanbul'da bir cenaze yaşandı. Maalesef terör örgütlerinin içine aldığı, terör örgütlerinin içinde ne yazık ki yüzü poşulu, eline sapan verilmiş, cebinde demir bilyelerle olan bir çocuk orada maalesef bir biber gazına muhatap oluyor.

"NE EKMEK ALMASI"

Polis, orada yüzü poşulu, elinde sapanla, demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu nereden ayıracak? Ama bu Kılıçdaroğlu her zamanki gibi yalanını söylüyor, 'ekmek almaya giden çocuk' diyor. Dürüst ol, dürüst. Ne ekmek alması ne alakası var?"

"NEYİN MESAJINI VERİYORSUN"

Çok enteresan, annesi 'Evladımın katili başbakan' diyor. Ben evlada sevgiyi, muhabbeti bilirim ama sizin evladınızın mezarına karanfil ve demir bilyeler atışınızı pek anlamadım. O demir bilyeleri niçin atıyordu mezarına? Neyin mesajını veriyorsun."

Teknoloji Öğretmeni Berkin Elvan'ı Anlattı

Son Dakika Güncel Teknoloji Öğretmeni Berkin Elvan'ı Anlattı - Son Dakika


Son Dakika

Transfer yasağını kaldıran kaldıran Ankaragücü, Beşiktaşlı Lens ile görüşüyor Son Dakika! Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon türüne karşı etkili oldu Gaziantep FK, teknik direktör Ricardo Sa Pinto ile sözleşme imzaladı ABD'de gündem, Trump'ın 'Nükleer futbol topu'nu Biden'a nasıl teslim edeceği Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Cemiyet hayatının ünlü siması Kerem Dürüst, uyuşturucudan gözaltına alındı İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı