Tekstil Tasarımı Öğrencilerinden "Mezuniyet Defilesi" - Son Dakika

Tekstil Tasarımı Öğrencilerinden "Mezuniyet Defilesi"

17.06.2011 09:21
Tekstil Tasarımı Öğrencilerinden

Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri, hazırladıkları kıyafetleri "Mezuniyet Defilesi" ile beğeniye sundu.

Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri, hazırladıkları kıyafetleri "Mezuniyet Defilesi" ile beğeniye sundu.

Cer Modern'de düzenlenen defilede, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nden bu yıl mezun olan 19 öğrencinin, bitirme projesi olarak hazırladıkları altışar parçalık koleksiyonları sergilendi.

Öğrencilerin farklı kumaşlardan hazırladıkları özgün tasarımların yer aldığı defilede, kıyafetleri, ünlü mankenler Ebru Güzel ve Tuba Karaca'nın yanı sıra üniversitenin farklı bölümlerinden gönüllü öğrenciler sundu.

Öğrencilerin kendi seçtikleri müzikler ve hazırladıkları koreografiyle sunulan defile, büyük beğeni topladı.

Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Sıdıka Arlı, 2007 yılında eğitime başlayan bölümün bu yıl ilk mezunlarını verdiğini belirterek, öğrencilerin tema belirlemeden eskiz yapılmasına, kalıpların hazırlanmasından dikilmesine kadar tüm süreçleri öğrendiklerini ve başarıyla uyguladıklarını kaydetti.

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tekstil Tasarımı Öğrencilerinden 'Mezuniyet Defilesi' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Son Dakika: Türkiye'de 23 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6713 yeni vaka tespit edildi