Tel Abyad'da bomba yüklü araç patlatıldı: 4 ölü, 26 yaralı - Son Dakika

Tel Abyad'da bomba yüklü araç patlatıldı: 4 ölü, 26 yaralı

2 ay önce

Terör örgütü PKK/YPG, Güvenli Bölge sınırları içerisinde yer alan Tel Abyad'da yine sivilleri hedef aldı. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan Tel Abyad'da gerçekleştirilen saldırıda 4 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında bulunan ve Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde bomba yüklü araç patlatıldı. Terör örgütü PKK/PYD tarafından düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

PKK/PYD SİVİLLERİ HEDEF ALDI

Akçakale'ye sınır komşusu olan ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile terör unsurlarından temizlenen Tel Abyad ilçe merkezinde sabah saatlerinde bomba yüklü araç infilak ettirildi. Terör örgütü PKK/PYD tarafından düzenlenen saldırıda patlama sesi Akçakale'den de duyuldu. Patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişinin öldüğü 26 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

YARALILAR AKÇAKALE'YE GETİRİLDİ

Patlama sonrası olay yerine Türkiye'den sevk edilen sağlık ekipleri, yaralıları Akçakele Devlet Hastanesi'ne getirdi. Acil serviste tedaviye alınan bazı yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Saldırının ardından sınır her iki tarafında güvenlik önemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Tel Abyad'da bomba yüklü araç patlatıldı: 4 ölü, 26 yaralı
Haber Yayın Tarihi: 23.11.2019 11:08 Kaynak: DHASon Dakika

Çakarın ardından tepe lambası çilesi başladı! Sürücü ve araç sahibine ayrı ayrı 1.228 TL ceza kesiliyor
Öğrencilerin vücuduna sıcak soba maşası değdiren öğretmen açığa alındı Reçete ile eczaneye ilaç almaya giden baba, oğlunun 7 aydır hastanede yatıyor göründüğünü öğrenince şoke oldu

Son Dakika Haberleri