Son Dakika Haberleri: TSK, Tel Abyad'da hedefleri vururken teröristler silahlarını bırakıp kaçtı

TSK, Tel Abyad'da hedefleri vururken teröristler silahlarını bırakıp kaçtı

5 gün önce

Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad ve Resulayn'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. TSK'nın bölgeyi havadan ve karadan ablukaya almasıyla birlikte, Tel Abyad'daki teröristler korkudan silahlarını bırakıp kaçtı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad'ın batısında terörden arındırılan köylerden kaçan teröristlerin bıraktığı silah ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Bölgede korkuya kapılan teröristler TSK ilerledikçe kaçmaya başladı.

YPG ÇARESİZ

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad'ın batısında terörden arındırılan El Yabse ve Tel Fander köylerinde arama tarama çalışmaları sürüyor. Aramalarda, YPG/ PKK'lı teröristlerin köyden kaçtıktan sonra geride bıraktığı hafif ve ağır makineli tüfekler ile mühimmat ele geçirildi. Suriye Milli Ordusu mensupları, köylerde güvenlik tedbirlerini ve tarama çalışmalarını sürdürüyor.

OPERASYON BAŞARILI DEVAM EDİYOR

Hem karadan hem havadan süren Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Tel Abyad ve Resulayn'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruluyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, harekatın başarıyla devam ettiği bildirilerek ''Belirlenen hedefler ele geçirildi" ifadesi yer aldı. Muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Milli Ordusu (SMO), harekata destek için Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklara girdi. Tel Abyad'ın batısındaki El Yabse ve Tel Fander köyleri terörden arındırıldı.

İşte YPG'li teröristlerin silahlarını bıraktığı anlar;

TSK, Tel Abyad'da hedefleri vururken teröristler silahlarını bırakıp kaçtı
Milli Savunma Bakanlığı harekatın bilançosunu açıkladı: 181 hedefi ateş altına alındı

Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Harekat planlandığı şekilde devam etmektedir

Topçu atışlarıyla vurulan Tel Abyad görüntülendi: Bölgede sessizlik hakim

Hacı Bayram Cami'nde Barış Pınarı Harekatı için Fetih Suresi okundu

Komandoların karadan giriş yaptığı Resulayn'dan çatışma sesleri yükseliyor

Barış Pınarı Harekatı başladı! Barış Pınarı Harekatı nedir, nereleri kapsıyor?

Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 02:22 Kaynak: AAMilli Savunma Bakanlığı harekatta 611 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Barış Pınarı Harekatı'nda bombanın üzerine Bahçeli'nin adını yazdılar Son dakika: Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev: Kürtler, Şam ve Moskova arasında anlaşmaya varıldı Katar, Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi