'Telefon Kütüphanesi' engelleri kaldırıyor - Son Dakika

'Telefon Kütüphanesi' engelleri kaldırıyor

12.05.2020 12:02
'Telefon Kütüphanesi' engelleri kaldırıyor, System.String[]

Türk Telekom, 'Telefon Kütüphanesi' uygulaması ile 'Engelliler Haftası'nda da görme engellilere ses olmaya devam ediyor.

Türk Telekom, 'Telefon Kütüphanesi' uygulaması ile 'Engelliler Haftası'nda da görme engellilere ses olmaya devam ediyor. Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Arda Türkmen, Ayşe Tolga, Jülide Ateş, Nazlı Çelik ve Arzum Onan gibi ünlü isimlerin de gönüllü olduğu, projeyle Türk Telekom, 50'den fazla kategoride 2 bine yakın kitaba sesli erişim sağlıyor.

Türk Telekom'un, GETEM iş birliği ile hayata geçirdiği 'Telefon Kütüphanesi' uygulaması; 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nda da görme engellilerin binlerce kitaba, dünyaca ünlü betimlemeli tablolara ve ders kitaplarına ücretsiz ulaşmasını sağlıyor. Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Arda Türkmen, Ayşe Tolga, Jülide Ateş, Nazlı Çelik, Arzum Onan gibi isimlerin tablo betimleyerek ve kendi kitaplarını seslendirerek katkıda bulunduğu kütüphanede 50'den fazla kategoride 2 bine yakın kitap yer alıyor.

Gönüllüleri daha fazla kitap seslendirmeye davet ediyor

Telefon Kütüphanesi'ndeki içeriğin zenginleşmesine ve görme engelli vatandaşların daha fazla içeriğe ulaşmasına katkı sağlamak isteyen gönüllüler, daha önce Şermin Yaşar, Ceyda Düvenci gibi isimlerin de kendi kitaplarını seslendirdikleri 'Kitaplara Ses' uygulaması aracılığıyla kolayca kitap seslendirebiliyor. Bugüne kadar toplam 45 bin 427 kez indirilen, üzerinden 8 bin 55 adet kayıt gönderilen uygulamada iletilen içerik yaklaşık 410 bin sayfaya ulaştı. 28 bin 400 gönüllüsü bulunan uygulama, koronavisürü nedeniyle evde bulunan tüm gönüllüleri Engelliler Haftası'nda daha fazla kitap seslendirmeye davet ediyor.

Nasıl Kitap Seslendirilir?

Gönüllü olarak kitap okumak isteyenler, 'Kitaplara Ses' uygulamasını akıllı cihazlarına indirdikten sonra, GETEM ile bağlantıya geçerek okumak istedikleri kitabı belirliyor ve uygulama üzerinden seslendirdikleri kitabı yine uygulama üzerinden bir tuşa basarak GETEM'e gönderiyor. - İSTANBUL

'Telefon Kütüphanesi' engelleri kaldırıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi 'Telefon Kütüphanesi' engelleri kaldırıyor - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Acun Ilıcalı, MasterChef yarışmacısı Uğur Yılmaz Deniz'i kovdu "Yasaktan haberim yoktu" diyen yaşlı kadın, ceza yemekten kurtulamadı Sokak kısıtlamasına dakikalar kala yasa boğan ölüm! Baba, 18 yaşındaki oğlunun cenazesi başında sinir krizi geçirdi Uyuşturucu kullanmak için girdiği inşaatta 4 metrelik çukura düşen genç kadının sigara isteği herkesi şaşırttı Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı çete lideri Polonyalı güzel ülkesine getirildi Domuz bağı cinayetinde dayı-yeğen, yaşlı kadını 600 TL ve 1 çuval fındık için öldürmüş "İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf