Son Dakika Haberleri: Dolandırıcılık Çetesinin Beyni Yakalandı

Dolandırıcılık Çetesinin Beyni Yakalandı

7 ay önce

Konya'da polis tarafından yakalanan ve ikisinin akraba olduğu belirlenen 3 kişilik dolandırıcılık çetesi çökertildi. Çetenin beyni olarak çalışan Tülay D'nin dolandıracağı kişileri bulduğu, parayı alıp kendi hesabına yatırdığı ortaya çıktı.

Konya'da telefonda kendilerini polis ve savcı diye tanıtıp, kimlik bilgilerinin terör örgütlerinin eline geçtiğini söyledikleri 3 kişinin yaklaşık 300 bin lirasını alan 3 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerden Tülay Dağdeviren'in dolandıracağı kişileri bulduğu, parayı alıp kendi hesabına yatırdığı ve kuzeniyle onun arkadaşını da işe ortak ettiği ileri sürüldü.

3 KİŞİNİN YAKLAŞIK 300 BİN LİRASINI DOLANDIRDILAR

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, son 3 ay içerisinde kendilerini polis ve savcı diye tanıtıp, kimlik bilgilerinin terör örgütlerinin eline geçtiğini söyledikleri 3 kişinin yaklaşık 300 bin lirasını alan dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

POLİS, OPERASYONDA 3 ŞÜPHELİYİ YAKALADI

Polis, yaptığı çalışmada parayı almaya gelen kişinin Tülay Dağdeviren olduğunu tespit etti. Polis, Dağdeviren ile birlikte olayı planlayan kişilerin de teyzesinin oğlu Emrah Şal (30) ve onun arkadaşı Gökhan Orman (25) olduğunu ve İstanbul'da yaşadıklarını belirledi. Bunun üzerine harekete geçen polis, İstanbul'daki adreslere yaptığı operasyonlarla 3 şüpheliyi yakalayıp, Konya'ya getirdi.

"BENİ BU İŞE KUZENİM TÜLAY SOKTU"

Şüpheli Emrah Şal, polisteki ifadesinde, kendisini bu işe kuzeni Tülay Dağdeviren'in soktuğunu, dolandırılacak kişileri onun bulduğunu ve parayı onun aldığını ileri sürdü.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

İfadelerinde suçu birbirlerinin üzerine atan ve artık bu işleri bıraktıklarını söyleyen şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 3 şüpheli de mahkemece tutuklandı.

Haber Yayın Tarihi : 13.10.2018 10:51 Kaynak: DHAGenç Kadın, Kendisini Takip Edip Cinsel Organını Gösteren Sapığı Kameraya Kaydetti! Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Çocuğa Cinsel İstismarda Bulunan Sapık Yakalandı Ankara'da Ramazan Pidesinin Fiyatı Belli Oldu