Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı - Son Dakika

Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı

07.04.2021 17:13
Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı, System.String[]

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yaşayan bir vatandaş, telefonuna indirdiği program sonrasında hayatının şokunu yaşadı. Telefon tamircisinin uyarısı sonucu banka hesabından 77 bin TL çekildiğini gören talihsiz adam soluğu savcılıkta aldı. Yaşadığı olay karşısında mağdur olan vatandaş, yaklaşık 4 aydır parasının ödenmesini bekliyor.

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yaşayan G.A. isimli vatandaş, internet üzerinden telefonuna program indirdi. Bir süre sonra indirilen programın telefondan kaybolduğunu fark eden G.A'nın telefonu yavaşlamaya başladı. Telefonu kullanamayacak duruma gelen G.A, teknik servise giderek yardım istedi.

KREDİ ÇEKİLMİŞ

Yapılan incelemede telefona virüs bulaştığını öğrenen şahıs, kendisini uyaran servisçinin ardından maaşını aldığı bankadaki hesabını kontrol etti. Hesabından 36 ay taksitle 77 bin lira kredi çekildiğini gören G.A, Cumhuriyet Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Çekilen kredi ile neye uğradığını şaşıran ve parasının peşine düşen G.A., bahis sitesine aktarılan paranın bir kısmını kurtarmayı başardı.

ELEKTRİK BORCU BİLE ÖDENMİŞ

Geri kalan 37 bin TL civarındaki parasının da Mersin'in Silifke ilçesi Taşucu mevkiindeki bir akaryakıt istasyonunda farklı dönemlerde elektrik borcunun ödendiğini tespit eden G.A, akaryakıt istasyonundaki Hasan E, isimli yetkili ile görüşerek parasının iade edilmesini talep etti.

Yaşadığı olay karşısında mağdur olan G.A, yaklaşık 4 aydır parasının ödenmesini bekliyor.

Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı - Son Dakika


YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cengiz'in, Cengiz'in, "Donk'un cinsel partisinden bıktık" söylemi hakkında İkinci Başkan Albayrak görüş belirtti: Başkana kıyamıyorum Mars'ta ilk kez bir helikopter uçuşu gerçekleştirildi, uçuş anına ilişkin görüntüler de paylaşıldı Mars'ta ilk kez bir helikopter uçuşu gerçekleştirildi, uçuş anına ilişkin görüntüler de paylaşıldı Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kadın, önce bebeğini sonra hayatını kaybetti Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan kadın, önce bebeğini sonra hayatını kaybetti Bakan Elvan, 128 milyar dolar iddiaları hakkındaki bir soruda topu Merkez Bankası'na attı Bakan Elvan, 128 milyar dolar iddiaları hakkındaki bir soruda topu Merkez Bankası'na attı Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, bu kez de kolları sıvayıp fırının başına geçti Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, bu kez de kolları sıvayıp fırının başına geçti Son Dakika: Bir İngiliz savaş gemisi, mayıs ayında Karadeniz'e geçiş için Türkiye'ye bildirimde bulundu Son Dakika: Bir İngiliz savaş gemisi, mayıs ayında Karadeniz'e geçiş için Türkiye'ye bildirimde bulundu TikTok videosu çekmediğiniz bir burası kalmıştı! Türbedeki görüntülere tepki yağıyor TikTok videosu çekmediğiniz bir burası kalmıştı! Türbedeki görüntülere tepki yağıyor Korsan taksici, aracına aldığı yolcunun polis olduğunu öğrenince şaşkına döndü Korsan taksici, aracına aldığı yolcunun polis olduğunu öğrenince şaşkına döndü