Yeni bir yöntem daha! "Eşim telefonun fiyatını duymasın" diyerek dolandırıyorlar - Son Dakika

Yeni bir yöntem daha! "Eşim telefonun fiyatını duymasın" diyerek dolandırıyorlar

25.11.2020 12:07

Sakarya'da telefonunu satmak isteyen Batuhan Saçar anlaştığı kişiler tarafından dolandırıldı. Saçar buluşmada 2 kadından birinin eşinin numarasını verdiğini söyledi ve konuştuğu kişinin "Eşim telefon fiyatını duymasın" dediğini belirtti. Bunun üzerine kadınlardan uzaklaşan Saçar döndüğünde ise şahısları bulamadı. O anlar kameralara yansıdı.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaşayan Batuhan Saçar isimli vatandaş, 7 bin 500 lira değerindeki telefonunu satmak için bir alışveriş sitesine ilan koydu. İnternet üzerinden Saçar ile irtibata geçen iki kişi telefonu satın almak istedi. Saçar ve anlaştığı kişiler ortak belirledikleri bir noktada buluştu. Telefonu almaya gelen iki kadın, Saçar'ı bir süre oyaladıktan sonra telefonu da alarak kayıplara karıştı.

"EŞİM TELEFON FİYATINI DUYMASIN"

Profillerine asker fotoğrafı koyup kendilerini asker olarak tanıtan şüphelilerin, alışveriş sitesinde kurbanlarına herkesten fazla cazip fiyat teklif ettikleri öğrenildi. Buluşma esnasında kadın, alışveriş yapacağı kişiyi sözde eşiyle konuşturuyor ve o esnada telefondaki kişi 'Eşim fiyatı duymasın' deyince satıcı bölgeden uzaklaşıyor, bu sırada ise kadınlar telefonu da alıp kayıplara karışıyor. Şebekenin daha önceden de birçok kez bu şekilde insanları dolandırdığı ortaya çıktı.

"BU YÖNTEMLE ÇOK SAYIDA KİŞİYİ DOLANDIRMIŞLAR"

İki dolandırıcı tarafından dolandırılan Saçar, "Çok bilinir bir alışveriş sitesine telefonumu satmak için ilan verdim. Benimle iletişime geçen bir kişi ilana koyduğum telefonu satın almak istedi. Karşılıklı anlaşıp bir noktada buluştuk. İki kapalı kadın geldi. Telefonu alıp incelemeye başladılar. Beni oyalamak için sürekli sorular sordular. Ben o an anlamadım tabi. Daha sonra şahıslardan biri bana eşinin numarasını verdi. Ben de aradım. Telefondaki kişiyle görüşürken bana 'eşim telefon fiyatını duymasın" deyince ikilinin yanından biraz uzaklaştım. Geriye döndüğümde iki şahıs yoktu. Telefonumu da alıp kaçmışlar. Olaydan hemen sonra karakola giderek şikayetçi oldum. Meğerse bu yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırmışlar. Onlara buradan çağrı yapıyorum bu yanlıştan dönsünler, elbet bir gün bu dünyada değilse de diğer dünyada bunun bedelini öderler" dedi.

DOLANDIRILDIĞI ANLAR KAMERALARA YANSIDI

Öte yandan, Saçar'ın dolandırıldığı anlar ise çevrede bulunan bir güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde; Batuhan Saçar'ın telefonunu satacağı şüpheliler ile buluşması ve buluştuğu dolandırıcıların oyaladıktan sonra telefonu da alarak kayıplara karıştığı anlar görülüyor. Güvenlik kamerası görüntülerini de izleyen polis ekiplerince şahısların bulunması için çalışma başlatıldı.

Yeni bir yöntem daha! Eşim telefonun fiyatını duymasın diyerek dolandırıyorlar

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Yeni bir yöntem daha! 'Eşim telefonun fiyatını duymasın' diyerek dolandırıyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Mesut Özil'in imza törenini 150'ye yakın basın mensubu takip etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı Antalya'da inanılmaz görüntü: Denizdeki balık fırtınanın etkisiyle 60 metre uzaklıktaki evin balkonuna uçtu Galatasaray, Diagne'nin transferi için West Bromwich'le anlaşma sağladı Keban HES, 2020'de ülke ekonomisine 450 milyon dolar katkı sundu