Temizlik Bahanesiyle Üç Aşamada Soygun Anları Kamerada - Son Dakika

Temizlik Bahanesiyle Üç Aşamada Soygun Anları Kamerada

Son Güncelleme: 05.08.2018 11:12

Temizlik bahanesiyle üç aşamada soygun anları kamerada Paspas atma bahanesiyle oğlunun çalıştığı iş yerini aşama aşama soydu İlk paspası atıp kasayı açtı, ikincisinde parayı çıkardı, üçüncüsünden parayı cebine koyup dükkandan ayrıldı İş yeri sahibi Osman Acar;

Temizlik bahanesiyle üç aşamada soygun anları kamerada

Paspas atma bahanesiyle oğlunun çalıştığı iş yerini aşama aşama soydu

İlk paspası atıp kasayı açtı, ikincisinde parayı çıkardı, üçüncüsünden parayı cebine koyup dükkandan ayrıldı

İş yeri sahibi Osman Acar;

"Çalışanımız gelip paraları babasının aldığını söyledi"

"Bu kadar para için bunlara değecek bir konu değil"

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de oğlunun çalıştığı dükkana gelerek yardım etme bahanesiyle kasadaki 4 bin lirayı çalan baba, güvenlik kameralarına yakalandı.

Kurtuluş Mahallesi Sarper Bulvarı üzerinde bulunan bir ganyan bayiinde meydana gelen olay, adeta pes dedirtti. Oğlunu okul masraflarını çıkarması için dükkan sahibi ile konuşup işe alınmasını sağlayan baba, geçen hafta dükkanın kapatılması için yardıma gitti. Burada oğlunun paspas atmasına yardım eden şahıs, kasanın bulunduğu yere girdi. Paspas yaparken üç hamlede parayı alıp cebine koyan babanın görüntüleri kameralara anbean yansıdı. Ertesi gün iş yerine gelen dükkan sahibi Osman Acar, çalışanından babasının parayı aldığını ve itiraf edip kaçtığını öğrenerek durumu polis ekiplerine bildirdi.

"Gelip paraları babasının aldığını söyledi"

Elemanının 'paraları babam aldı' dediğini ifade eden Osman Acar, "Akşam saat 20.30 gibi dükkandan çıktım. Misafirlerim vardı onların yanına gittim. Daha sonra hırsızlık olduğunu bilmiyordum. Sabah geldiğimde dükkan açık değildi. Öğlen 11.00'de gelip dükkanı açtım. Sonra çalışan geldi. Kasada paraların olmadığı söyledim. 'Onları babam akşam almış' dedi. 'Nasıl oluyor bu kasanın sorumluluğu sende' dedim. Saat 11.00'e kadar neden beklediğini sordum. Normalde 09.45'de açılması gerekiyor. 09.00'da babasının gelip 'paraları aldım, paraları ne yapayım' dediğini söyledi. 'Okul kredin, yurt paran var onları ödeyeceğim' deyip, paraları tekrar vermeyi düşündüğünü ve paraları getireceğini söylemiş. Ben de böyle bir şey olmayacağını, burasının bir dükkan olduğunu ve bu paraların bankaya yatması gerektiğini söyledim. 'Babanı ara bulalım' dedim. Bana bulamayacağını söyleyince polise haber vermek zorunda kaldım. Polisler gelip güvenlik kamerası görüntülerini aldılar" şeklinde konuştu.

"Bu kadar para için bunlara değecek bir konu değil"

Kameralar varken hırsızlığa cesaret edilmesine şaşırdığını söyleyen Acar, "Aslında onun temizlik falan yapması doğru değil. Oğluna 'gel ben sana yardım edeyim' demiş. Bu oğlunun söylediği şey. Paspası almış, oraya girmiş. Tabiri caizse profesyonel bir şekilde parayı almış. Parayı üç hamlede alıyor. Şu anda polise başvurumuz var. Şahıs da büyük ihtimal buralarda bir yerde başka birilerinin canını yakmaya çalışıyordur. Herhalde buradan bir ceza almayacağını falan düşünüyor. Bu kadar kamera görüntüsü varken. Bu kadar parayı ne yapacak? Bu kadar para için bunlara değecek bir konu değil. Aldığı para 4 bin 334 lira gibi bir para yani" dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Temizlik Bahanesiyle Üç Aşamada Soygun Anları Kamerada - Son Dakika


Advertisement