Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün hesaplarda olacak - Son Dakika

Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün hesaplarda olacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün yapılmaya başlayacağını bildirdi.

Corona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin ekonomik tedbirleri kapsamında bir çok uygulamayı hayata geçiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, salgın sürecinden maddi olarak olumsuz etkilenen vatandaşlar için Nakdi Ücret Desteğine devam ediyor. Temmuz ayı nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başlıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, ödemelerin banka hesapları ve PTT üzerinden gerçekleşeceğini açıkladı.

IBAN'I OLMAYAN PTT'DEN ALACAK

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugünden itibaren yapılmaya başlayacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek."

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NEDİR?

Koronavirüs sürecinde işten çıkarmalar yasak olduğu için ücretsiz izne çıkartılan işçilere her ay Nakdi Ücret Desteği ödemesi yapılıyor. Nakdi ücret desteği olarak bilinen ücretsiz izin maaş desteği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay ücretsiz izne ayrılan çalışanların hesaplarına yatırılıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8,93 TL'lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödeniyor.

Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün hesaplarda olacak

Haber Yayın Tarihi: 07.08.2020 10:37

Son Dakika Ekonomi Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemeleri bugün hesaplarda olacak - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (5)
  • GÜLÜMSE: 1650 TL İDİ SİMDİ 1168 TL YE KADAR DÜŞTÜ İNSANLARI DENİYOLAR SANIRIM KAÇ TL YE KADAR YASIYABİLİYOLAR GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL İNSANINDAN REKOR BEKLENİYOR NEKADAR DAYANA BİLİYOLAR DİYE::::: Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İbo Show ile ekrana dönmeye hazırlanan İbrahim Tatlıses'ten ilk sözler: Çok özledim Patlayan kamyon lastiği tamirciyi havaya uçurdu Seyir halindeki otomobilin kapısı açıldı, 3 yaşındaki çocuk yola düştü 79 yaşındaki yaşlı kadını benzin dökerek yakıp öldürmüştü: Yıllar sonra trafik kontrolünde yakalandı İstanbul'un göbeğindeki ünlü işletmede korona tedbirleri hiçe sayıldı Acun Ilıcalı, özel jetini satarak 99 milyon TL'ye uçak aldı Öğrenciler gitti, Eskişehir'de 'kiralık ev' fiyatları düştü Oyuncu Nihat Altınkaya, 3 milyon liralık aracıyla görüntülendi