Tenis Federasyonunda Cengiz Durmuş Yeniden Başkan Seçildi - Son Dakika

Tenis Federasyonunda Cengiz Durmuş Yeniden Başkan Seçildi

4 yıl önce

ANKARA/DHATürkiye Tenis Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nda kullanılan 120 oyun 114'ünü alan Cengiz Durmuş, üst üste ikinci kez başkanlığa seçildi.

Tenis Federasyonunda Cengiz Durmuş Yeniden Başkan Seçildi, System.String[]

ERCAN ATA-ANKARA/DHA


Türkiye Tenis Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nda kullanılan 120 oyun 114'ünü alan Cengiz Durmuş, üst üste ikinci kez başkanlığa seçildi.


Ankara'da gerçekleşen Türkiye Tenis Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu'na 120 delege katıldı.Tek aday olarak seçime giren Durmuş, 114 delegenin oyunu alarak tekrar başkan seçilirken, 6 oyda geçersiz sayıldı.


Cengiz Durmuş başkanlığındaki Türkiye Tenis Federasyonu yeni Yönetim Kurulu ise Ayhan Akgül, Yunus Arıncı, Mehmet Bostan, Fatih Can, Fatih Çekirge, Gökhan Dönmez, Çağatay Kalkancı, Mirza Erkan Naibi, Ferhat Nasıroğlu, Bülent Necimoğlu, Abdulkadir Emin Önen, Baran Sevişoğlu, Cem Tınaz ve Turhan Topbaş seçildi.


"TÜRKİYE'Yİ BİR TENİS ÜLKESİ YAPACAĞIZ"


2015 ve 2016'daki faaliyetlere ilişkin bir sunum hazırlayan Cengiz Durmuş, yaptığı konuşmada Türk tenisinin elde ettiği başarıların 10 yıllık bir projenin ürünü olduğunu belirtti. Lisanslı sporcu sayısını 2020 yılında yüz bine çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Durmuş, Türkiye'yi bir tenis ülkesi haline getireceklerini vurguladı.


"Dünyanın en fazla sayıda uluslararası tenis turnuvası düzenleyen ülkesiyiz diyen Durmuş: "400 civarındaki organizasyon sayısını çoğaltmak istiyoruz. En büyük amaçlarımızdan birisi, 2020'de ATP ve WTA sıralamasında ilk 100'de toplam altı Türk sporcunun yer almasıdır." diyen Durmuş, öncelikli hedefleri arasında sponsorluk gelirlerini arttırmak ve Türk tenisinin uluslararası temsil kapasitesini yükseltmek olduğunu açıkladı.


Öte yandan, Türkiye Tenis Federasyonu'nun 2017 yılı bütçesi 14,400,000 TL, 2018 yılı bütçesi ise 16,500,000 TL olarak belirlendi.

Haber Yayın Tarihi: 23.10.2016 03:01 Kaynak: DHASon Dakika

Kızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildi
Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ'da deprem olacağını 4 ay önce söylemişti Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı

Son Dakika Haberleri