Terör Örgütü, Yeni Beytüşşebap Saldırıları Peşinde - Son Dakika

Terör Örgütü, Yeni Beytüşşebap Saldırıları Peşinde

08.09.2012 12:40
Terör Örgütü, Yeni Beytüşşebap Saldırıları Peşinde, System.String[]

Terör örgütü PKK'nın, Beytüşşebap'ta yaptığı saldırının ardından bölgede soruşturma ve operasyonlar devam ediyor.

Terör örgütü PKK'nın, Beytüşşebap'ta yaptığı saldırının ardından bölgede soruşturma ve operasyonlar devam ediyor. İlçe Kaymakamı İhsan Selim Baydaş'ın evine de saldıran teröristlerin Baydaş'ı kaçırmayı planladığı öğrenildi. Teröristlerin Beytüşşebap'tan sonra Şırnak'ta farklı yerlerde de saldırı hedefinde oldukları ifade ediliyor.

Beytüşşebap'da geçtiğimiz günlerde Tugay Komutanlığı'na, polis lojmanlarına ve kaymakamlık binasına eş zamanlı saldırı düzenleyen teröristlerin hedefinde Kaymakam Baydaş'ı öldürmek veya kaçırmak olduğu öğrenildi. Hedeflerine ulaşamayan ve bölgede büyük zaiyat veren terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Güvenlik güçleri Kato, İncebel ve Laleş Dağları'nda didik didik terörist arıyor. 240 kilometre olan Irak sınırına yoğunlaşan güvenlik güçlerinin, teröristleri dağda sıkıştırdığı öğrenildi. Savaş uçaklarıyla teröristlerin yuvaları bombalanırken, karadan da operasyonlar sürdürülüyor.

Öte yandan istihbarat birimlerine gelen bir ihbar, Beytüşşebap saldırısında güvenlik güçleri tarafından öldürülen 4 teröristin, örgütün kanlı eylemleriyle bilinen Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in talimatıyla canlı bomba olarak kullanıldığını ifade ediyor. Teröristlerin Beytüşşebap'tan sonra Şırnak'ta başka bir yere daha saldıracakları da gelen bilgiler arasında. Şırnak'ın bütün ilçelerinde yetkililer, yoğun güvenlik önlemi aldı.

Terör Örgütü, Yeni Beytüşşebap Saldırıları Peşinde
Terör Örgütü, Yeni Beytüşşebap Saldırıları Peşinde

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Terör Örgütü, Yeni Beytüşşebap Saldırıları Peşinde - Son Dakika


Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Hazine, iki tahvil ihalesinde 4,8 milyar lira borçlanmaya gitti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı