Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor - Son Dakika

Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor

26.08.2019 20:05

- Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyorGAZİANTEP - Mardin'de vatani görevini yaparken terör saldırısında yaralanan Bülent Özçalar, gazi sayılmak istiyor.

- Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor

GAZİANTEP - Mardin'de vatani görevini yaparken terör saldırısında yaralanan Bülent Özçalar, gazi sayılmak istiyor.

Mardin'in Midyat ilçesindeki Kutlubey Karakolu'nda 21 yıl önce vatani görevini yapan Bülent Özçalar, nöbet kulesinde PKK'lı teröristlerin saldırısına uğradı ve yaralandı. Özçalar, tedavisinin ardından memleketi Gaziantep'e döndü. Geçimini düğünlerde davul çalarak kazanan Özçalar, 2 yıl önce arkadaşlarıyla yaptığı bir sohbetin ardından gazilik unvanı alabilmek için harekete geçti. Maddi imkanlardan dolayı zor günler geçirdiğini anlatan 5 çocuk babası Özçalar, kendisine gazilik unvanı verilmesini bekliyor.

Olay yeri tutanağına ulaşamadığı için gazilik unvanı alamadığını belirten Özçalar, yetkililerden yardım isteyerek, "Ben 21 yıl önce terör saldırısında yaralandım. Hastanede tedavi gördüm. Tedavi gördüğüme dair belgelerim var. Kutlubey Karakolunda terör saldırısına uğradım. 18 gün hastanede yattım. Benim tutunacak dalım yok. Devletimden bana yardım etmesini istiyorum. Arkadaşlarımın önerisiyle gazilik unvanı alabilmek için uğraşıyorum. Geçimimi düğünlerde davul çalarak sağlıyorum. Benim olay yerinde yaralandığıma dair tutanağa ulaşamadığım için pürüzler çıkıyor. Cumhurbaşkanımızdan bana yardım etmesini bekliyorum" dedi.

Özçalar'ın sorunun çözüme ulaştırılmasını isteyen Malul Gazi Yüzbaşı Hamit Yıldız da, "Vesile olan yapan gibidir. Saygıdeğer devlet büyüklerimizden bu zamana kadar kronikleşmiş şehit ailelerin ve gazilerin mevcut sorunlarını çözdükleri gibi bu durumda olan arkadaşlarımıza da el atacaklarına gönülden inanıyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Ümidimiz, temennimiz bunun üzerine" diye konuştu.

Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor
Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor
Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor
Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Terör saldırısında yaralandı, gazilik unvanı verilmesini istiyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Maradona'nın ön otopsi raporu açıklandı! Uyurken akut akciğer ödeminden hayatını kaybetmiş 96 yaşında koronavirüsü yenip sırrını anlattı: Süt, bal ve pekmez tükettim Türkiye, Libya'ya giden yardım gemisine yapılan hukuk dışı arama sonrası harekete geçti! Trafik gözetleme istasyonları kuruluyor Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor Türkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi
23:06