Son Dakika Haberleri: Rus Büyükelçi'nin Katili, Kimsesizler Mezarlığına Gömülecek

Rus Büyükelçi'nin Katili, Kimsesizler Mezarlığına Gömülecek

10 ay önce

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesi tarafından alınmayan cenazesi, kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

Rusya'nın  Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'u silahlı saldırıyla öldüren ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru Mevlüt  Mert Altıntaş'ın ailesi tarafından alınmayan cenazesinin kimsesizler mezarlığına defnedilmesi için işlem başlatıldı.  Altıntaş'ın dayısı  Hasan Furuncu, kimse ile görüşmeyen ve telefonlara çıkmayan anne ve babanın cenazeyi istemediğini söylemişti.

OTOPSİ İŞLEMLERİ TAMAMLANDI

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre,  Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 19 Aralık 2016 tarihinde Büyükelçi Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen ve operasyonla etkisiz hale getirilen polis memuru  Altıntaş'ın  Keçiören'deki Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işlemleri  21 Aralık'ta tamamlandı.

CENAZEYİ TESLİM ALAN ÇIKMADI

Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından  Adli Tıp Kurumu Kanunu Uygulama Yönetmeliği hükmü gereğince cenazenin teslim alınması için tanınan 15 günlük sürede  Altıntaş'ın cenazesi teslim alınmadı.

24 GÜNDÜR MORGDA BEKLİYOR

Aile tarafından kabul edilmeyen ve yaklaşık 24 gündür  Adli Tıp Kurumu morgunda bekletilen  Altıntaş'ın cenazesinin defnedilmesi için  Adalet Bakanlığı  Adli Tıp Kurumu  Ankara Grup Başkanlığınca işlem başlatıldı.

BELEDİYEYE YAZI GÖNDERİLDİ

Yönetmelik hükmü gereğince  Adli Tıp Kurumu tarafından  Altıntaş'ın cenazesinin defnedilmesi için belediyeye yazı yazıldı.

KİMSESİZLER MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK

Saldırgan  Altıntaş'ın cenazesi, belediyeye teslim edilmesinin ardından kimsesizler mezarlığına defnedilecek.


Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi
Bakan Gül, Doğruladı! ABD, Tutuklu Konsolosluk Çalışanı Metin Topuz'un Telefonunu İstedi