Son Dakika Haberleri: Ters Laleleri Fotoğraflamak İçin 2 Bin Rakımlı Dağa Tırmanıyorlar

Ters Laleleri Fotoğraflamak İçin 2 Bin Rakımlı Dağa Tırmanıyorlar

9 gün önce

Ters Laleleri Fotoğraflamak İçin 2 Bin Rakımlı Dağa TırmanıyorlarBİTLİS - Bitlis'teki doğa severler ve fotoğraf tutkunları bölgede 'Ağlayan Gelin' olarak adlandırılan ters laleleri doğal ortamında görmek ve fotoğraflamak için 2 bin rakımlı yüksek dağlık bölgelere tırmanıyor.

Ters Laleleri Fotoğraflamak İçin 2 Bin Rakımlı Dağa Tırmanıyorlar

BİTLİS - Bitlis'teki doğa severler ve fotoğraf tutkunları bölgede 'Ağlayan Gelin' olarak adlandırılan ters laleleri doğal ortamında görmek ve fotoğraflamak için 2 bin rakımlı yüksek dağlık bölgelere tırmanıyor.
Türkiye'de çok az bölgede yetişen ve 'Ağlayan Gelin' olarak adlandırılan ters laleler, Bitlis'in dağlık bölgelerinde karların erinmesiyle birlikte yeni yeni açıyor.
Bitlis'teki doğa severler ve fotoğraf severler ters laleleri doğal ortamında görüntülemek için Mutki İlçesi'nin 2 bin rakımlı dağlarına tırmanıyor.
Doğal ortamında ters laleleri görmek ve fotoğraflamak için Mutki İlçesi'ndeki 2 bin rakımlı dağa çıktıklarını belirten Fatih Bilgiç isimli fotoğraf sever; "Şuan Bitlis'in Mutki ilçesine yakın 2 bin rakımlı bir tepede bulunmaktayız. Buraya geliş amacımız hem fotoğraf çekmek hem de doğa severlerle birlikte buradaki Bitlis dilinde 'ters lale' diye adlandırılan çiçekleri fotoğraflayabilmek. Buraya özellikle doğa severlerin ve fotoğrafçı arkadaşların yoğun bir ilgisi var. Burası kesinlikle Bitlis'teki herkesin ve ülkemizde insanların görmesi gereken bir yer" dedi.
Endemik tür olan ters laleler özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nde Bitlis, Muş, Van ve Hakkari illerinin yüksek dağlık alanlarında görülüyor.
Ters Laleleri Fotoğraflamak İçin 2 Bin Rakımlı Dağa Tırmanıyorlar
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 12:38 Kaynak: İHABakan Soylu, "Yarın Eyvah Para Etmez" Deyip Uyardı: Türkiye'ye Saldırabilirler Suriyeli Sığınmacının "Kafa Kesmek İstiyorum" Sözleri Büyük Tepki Çekti Bilic, Süper Lige Dönüyor Kim Milyoner Olmak İster'de Taumata Tepesi Sorusu Murat Yıldırım'ı Terletti