Terzioğlu, Dünya Gsm Birliği Yönetim Kurulu'na Seçildi - Son Dakika

Terzioğlu, Dünya Gsm Birliği Yönetim Kurulu'na Seçildi

4 yıl önce

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Dünya GSM Birliği Yönetim Kurulu’na seçildiMobil iletişim sektörünün rotasına yön veren ve 800’ün üzerinde GSM şirketinin üyesi olduğu Dünya GSM Birliği (GSMA), 26 yönetim kurulu üyesini belirledi.

Terzioğlu, Dünya Gsm Birliği Yönetim Kurulu'na Seçildi, System.String[]

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu Dünya GSM Birliği Yönetim Kurulu'na seçildi


Mobil iletişim sektörünün rotasına yön veren ve 800'ün üzerinde GSM şirketinin üyesi olduğu Dünya GSM Birliği (GSMA), 26 yönetim kurulu üyesini belirledi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 2 yıllık yeni dönemde GSMA'in Yönetim Kurulu'nda görev yapacak. GSMA'in yeni Yönetim Kurulu 1 Ocak itibariyle göreve başlayacak ve 2 yıl süreyle sektöre yön verecek.


Türkiye'nin dünyada mobil iletişim konusunda en ilginç hikayeye sahip ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Terzioğlu, Turkcell'in 4.5G'de üstlendiği teknolojik liderlik, servis odaklı büyüme modeli ve bölgedeki gücüyle GSMA'e katkıda bulunmaya devam edeceğini belirtti.


"Türkiye'yi Avrupa'da daha da güçlü hale getireceğiz"


Terzioğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Türkiye'nin pek çok batılı kurum tarafından yalnızlaştırıldığı bu dönemde GSMA gibi önemli bir kurumda yer almanın ayrı bir değeri var. Türkiye'nin geleceğine yön vereceğine inandığımız bu dönemde, mobil iletişim sektörünün gelişmesi için bizlerle aynı özveri içerisinde çalışan ve destek veren Türk Telekom'a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu gibi değerli işbirlikleri ile ülkemizi uluslararası platformlarda daha da üst yerlere taşıyacağımıza inanıyoruz. Böyle bir süreçte bu güçlü organizasyonda yer almaktan ülkemiz ve şirketim adına gurur duyuyorum".


Öte yandan Terzioğlu sektörün en itibarlı yayınlarından Global Telecoms Business dergisi tarafından telekomünikasyon dünyasının en güçlü isimlerinden biri olarak seçildi. 2016 yılının en güçlü 100 teknoloji insanı listesinde (GTB Power100 2016) Türkiye'den Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu yer aldı. Derginin bölgelere göre yaptığı değerlendirmede de Terzioğlu, Avrupa'nın en etkili 10 isminden biri oldu. Avrupa kategorisindeki en güçlü 10 isim arasında Kaan Terzioğlu ile birlikte Vodafone Grup CEO'su Vittorio Colao, Telefónica CEO'su Cesar Alierta, Deutsche Telekom CEO'su, Timotheus Höttges gibi Telekom sektörünün en güçlü  yöneticileri de bulunuyor. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 28.10.2016 09:45 Kaynak: İHASon Dakika

Yaptığı tespihlerle hayran bırakıyor! Erdoğan'ın koleksiyonunda 20 tespihi var
Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi