Son Dakika Haberleri: Trabzonlu Belediye Başkanları İngiltere'de Buluştu

Trabzonlu Belediye Başkanları İngiltere'de Buluştu

3 yıl önce

Trabzon'da aynı mahallede doğan, aynı ilkokuldan mezun olan, Salih Gaygusuz İngiltere'de, Ekrem İmamoğlu Türkiye'de belediye başkanlığı görevini yürütüyor.

Trabzonlu Belediye Başkanları İngiltere'de Buluştu, System.String[]

Trabzon'da aynı mahallede doğan, aynı ilkokuldan mezun olan, aynı gerekçelerle Politikaya atılıp belediye Başkan'ı seçilen iki isim ortak hikayeleri kapsamında İngiltere'de bir araya geldi.

MAGNA CARTA İLE TANINIYOR

Salih Gaygusuz İngiltere'de geçen dönem yapılan yerel seçimlerde Londra'nın St.Albans kentinden belediye Başkan'ı seçilmeyi başardı. Türk nüfusunun yok denecek kadar az olduğu kent, İngiltere'nin ilk katedrali ve bu katedralde kaleme alınan dünyanın ilk yazılı Anayasası olan Magna Carta ile tanınıyor.

HEMŞEHRİSİ BEYLİKDÜZÜ BAŞKANI

Salih Gaygusuz'un ailesi Gümüşhane kökenli olsa da o Trabzon'un Pazarkapı mahallesinde doğup büyümüş bir isim. Tıpkı İstanbul Beylikdüzü belediye Başkan'ı Ekrem İmamoğlu gibi. İmamoğlu da, Türkiye'de yapılan mahalli seçimlerde çarpıcı bir başarıya imza attı ve İstanbul'un 39 ilçesi içinde, yönetimi değişen tek ilçe Beylikdüzü oldu.

TESADÜFLERLE DOLU HİKAYE

Trabzon'da aynı mahallede doğan, aynı ilkokulu bitiren bu iki ismin ilginçtir, belediye Başkan'ı seçilmelerine giden yol da ortak. İki isim de bölgelerindeki yerel yöneticilerin, belediyecilik faaliyetlerinden memnun kalmayınca bu işe soyunmuş. Bu ortak ve tesadüfi benzerliklerle dolu başarı hikayesi bu iki ismi İngiltere'de St. Albans'da bir araya getirdi.

Aynı mahallenin çocuğu İki belediye Başkan'ı, St. Albans sokaklarında dolaştı biraz Trabzon'u, biraz Türkiye'yi daha çok da kentleri arasında Nasıl işbirlikleri yapabileceklerini değerlendirdi.

MAGNA CARTA HEDİYE ETTİ

St. Albans'ın 472 belediye Başkan'ı içinde ilk yabancı uyruklu Başkan'ı olan Salih Gaygusuz, Ekrem İmamoğlu'na kentin simgesi dünyanın ilk yazılı anayasası Magna Carta'nın kopyasını hediye etti.

FINDIK VE PESTİL İKRAMI

İmamoğlu da, bu tarihi kente İstanbul'un yeni ilçelerinden biri sayılan Beylikdüzü'nü simgeleyen hediyeler sundu. İki farklı ülkede belediye başkanlığı yapan iki Trabzonlu'nun buluşması fındık ve pestil ikramıyla son buldu.
"Benden Olamaz" Deyip DNA Testi Yaptırdı, Çocuğun Babası Bakın Kim Çıktı! Komşuları Tarafından Şikayet Edilen Zanlı, Evine Gelen Polis Memurunu Bıçakladı Oyuncu Melisa Aslı Pamuk'un Adnan Oktar'ın Programına Konuk Olduğu Video Sosyal Medyayı Salladı