Tescilli Kozan portakalında don nöbeti - Son Dakika

Tescilli Kozan portakalında don nöbeti

29.01.2022 14:24

- Tescilli Kozan portakalında don nöbeti Adana'nın Kozan ilçesi yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından merkezde narenciye üreticileri tescilli Kozan portakalı için don nöbeti tutuyor.

- Tescilli Kozan portakalında don nöbeti

ADANA - Adana'nın Kozan ilçesi yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ardından merkezde narenciye üreticileri tescilli Kozan portakalı için don nöbeti tutuyor.

Lastiklerin yakılarak narenciye üreticisinin gözü gibi baktığı Kozan portakalı için gece tutulan zorlu don nöbetinde is, bahçelere yayılarak ürünlerin donması engelleniyor. Sabaha karşı eksi 1, eksi 2 dereceyi bulan soğuk havada üreticiler narenciyenin donmaması için zorlu nöbeti gerçekleştirirken hurda lastikler yakılarak bahçe koruma altına alınıyor. Üretici Osman Demir, 50 dönüm kozan portakal bahçesinde sabaha kadar nöbet tuttuklarını ifade ederek "Bahçede üzerinde yaktığımız ateşin dumanı yayılarak bahçede don olmasını önlüyoruz. Kozan portakalı, çok değerli ve markadır. Coğrafi işaret ile tescillendiği için iç ve dış piyasada değeri büyük şimdi ürünlerimiz donmaması için sabaha kadar ürünlerimizin başındayız" dedi.

YORUMLAR
500
AK Parti'li Zenbilci, Kozan'da vatandaşlarla buluştu AK Parti'li Zenbilci, Kozan'da vatandaşlarla buluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tescilli Kozan portakalında don nöbeti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement