TESK imar barışında sürenin uzatılmasını talep etti - Son Dakika

TESK imar barışında sürenin uzatılmasını talep etti

12.06.2019 11:03
TESK imar barışında sürenin uzatılmasını talep etti, System.String[]

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, imar barışı başvuru süresinin uzatılmasını talep etti. Yapılan açıklamada, "Ülke genelindeki tüm kaçak yapıların kayıt altına alınabilmesi için yaklaşık 3 milyon başvuru daha yapılması gerekiyor" denildi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, imar barışına başvuru süresinin 30 Haziran'da dolacağını belirterek, sürenin yıl sonuna kadar uzatılmasını talep etti. Palandöken, yazılı açıklamasında, uygulama sayesinde imar sorunlarının çözüldüğünü ve ekonomiye katkı sağlandığını belirtirken, uygulamanın başladığı tarihten bu yana devletin kasasına 18,5 milyar TL girdiğini söyledi.

10 MİLYON KİŞİ FAYDALANDI

İmar barışının başladığı tarihten bu yana, 10 milyonun üzerinde başvuru alındığını kaydeden Palandöken, "Ülke genelindeki yaklaşık 13 milyon kaçak yapının 10 milyonu uygulamadan faydalandı. Uygulamanın başladığı tarihten bu yana, devletimiz 18,5 milyar lira kazanç elde etti." ifadesini kullandı.

"İMAR BARIŞININ SÜRESİ YIL SONUNA KADAR UZATILMALI"

İstanbul, İzmir ve Ankara'nın başvurularda ilk sıralarda yer aldığını bildiren Palandöken, "Ülke genelindeki tüm kaçak yapıların kayıt altına alınabilmesi için yaklaşık 3 milyon başvuru daha yapılması gerekiyor. İmar barışının süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı, bu süreye kadar kaçak yapıların tümü kayıt altına alınmalı." değerlendirmesinde bulundu.

"KAÇAK ELEKTRİK VE SU KULLANIMI AZALACAK"

İmar barışı sayesinde kaçak elektrik ve su kullanımının azalacağını belirten Palandöken, imar barışı için vatandaşa sağlanacak her türlü kolaylığın yine vatandaşa ve devlete olumlu yansıyacağına dikkati çekti. Palandöken, uygulama sayesinde kaçak yapılarda oturanların su, elektrik ve doğal gaz abonesi olamayacağını kaydetti.

TESK imar barışında sürenin uzatılmasını talep etti

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel TESK imar barışında sürenin uzatılmasını talep etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi Sıla ve Hazer Amani çiftinin sık sık ayrılıp barıştığı öne sürüldü ABD'li Citi'den gümüş ve altın fiyatlarında yükseliş tahmini! Rekor gelebilir İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı