Tesla'nın Shanghai'daki Fabrikası, Üretimin Yeniden Başlamasından Sonra İkinci İhraç Sevkiyatını Gönderdi - Son Dakika

Tesla'nın Shanghai'daki Fabrikası, Üretimin Yeniden Başlamasından Sonra İkinci İhraç Sevkiyatını Gönderdi

16.05.2022 17:45
Tesla'nın Shanghai'daki Fabrikası, Üretimin Yeniden Başlamasından Sonra İkinci İhraç Sevkiyatını Gönderdi

SHANGHAİ, 16 Mayıs (Xinhua) -- ABD'li otomobil üreticisi Tesla'nın Shanghai Gigafactory'si tarafından üretilen 4.000'den fazla elektrikli otomobille dolu bir gemi, Pazar günü Belçika'ya gitmek üzere Shanghai Limanı'ndan yola çıktı.

SHANGHAİ, 16 Mayıs (Xinhua) -- ABD'li otomobil üreticisi Tesla'nın Shanghai Gigafactory'si tarafından üretilen 4.000'den fazla elektrikli otomobille dolu bir gemi, Pazar günü Belçika'ya gitmek üzere Shanghai Limanı'ndan yola çıktı. Shanghai Gümrük İdaresi'nin bildirdiğine göre bu, fabrikanın 19 Nisan'da üretime yeniden başlamasından bu yana Shanghai'dan ihraç edilen Tesla otomobillerinin ikinci sevkiyatı. Beş gün önce de ilk araç sevkiyatı Slovenya'ya doğru yola çıkmıştı.

Shanghai Gigafactory'de üretim şehirdeki son Kovid-19 canlanması nedeniyle 20 günden fazla bir süre askıya alınmıştı. Shanghai Gümrük İdaresi, gümrük hizmetlerini çevrimiçi olarak koordine etmek ve siparişlerin teslimatını hızlandırmaya yardımcı olmak için Tesla ile bir iletişim kanalı kurduğunu belirtti. Bu yılın ilk dört ayında, Tesla'nın Shangai fabrikası, geçen yılın aynı döneminden 1,7 kattan fazla olacak şekilde, 180.000'den fazla araç teslim etti. Bu rakam, 2020'nin toplam rakamını çoktan aştı. Tesla'nın Shanghai Gigafactory'si, Çin'de tamamen yabancılara ait ilk otomobil üretim kuruluşu.

YORUMLAR
500
Doğa ve sporseverler Akgöl'de unutulmaz bir gün yaşadı Doğa ve sporseverler Akgöl'de unutulmaz bir gün yaşadı Çin'de Otomobil Alım Vergisinde Yapılan İndirimden Bir Ayda 1 Milyonun Üzerinde Otomobil Yararlandı Çin'de Otomobil Alım Vergisinde Yapılan İndirimden Bir Ayda 1 Milyonun Üzerinde Otomobil Yararlandı Beypazarı'nda devrilen otomobildeki 3 kişi yaralandı Beypazarı'nda devrilen otomobildeki 3 kişi yaralandı
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Tesla'nın Shanghai'daki Fabrikası, Üretimin Yeniden Başlamasından Sonra İkinci İhraç Sevkiyatını Gönderdi - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement