Son Dakika Haberleri: Tesla'nın Yeni Elektrikli Aracı 130 Tonluk Uçağı Çekti

Tesla'nın Yeni Elektrikli Aracı 130 Tonluk Uçağı Çekti

5 gün önce

Elon Musk'ın kurduğu otomobil şirketi Tesla, yeni elektrikli aracıyla dünya rekoru denemesi yaptı. Model X isimli araba, 130 tonluk uçağı çekmeyi başardı.

Tesla'nın SUV sınıfındaki aracı Model X, 'en yüksek ağırlığı çeken elektrikli otomobil' olarak inanılması güç bir rekora imza attı. Melbourne Airport'da gerçekleştirilen rekor denemesinde Model X, Qantas Airways'e ait bir 'Boeing 787-9' uçağını pistte 300 metre boyunca çekmeyi başardı.

130 TONLUK UÇAĞI ÇEKERKEN ZORLANMADI

100-kWh bataryaya sahip olan elektrikli araç Tesla Model X, 2.5 ton ağırlığında olmasına rağmen 130 tonluk uçağı pist boyunca çekerken zorlanmadı. Avustralya'lı havayolu şirketi, rekor denemesinin görüntülerini resmi YouTube hesabında paylaştı.

TESLA, İKİNCİ DENEMESİNİ YAPMIŞ OLDU

Model X'in 130 tonluk uçağı çektiği görüntüler, Tesla ve Quntas Havayolları'nın ilk viral video denemesi değil. Geçmişte de benzer girişimde bulunan iki şirket, 2016'da bir 'Boeing 737-800' ile 'Tesla Model S P90D'i havaalanında yarıştırmıştı.
Suudi Arabistan'da Yolcu Uçağı Burun Üzeri İniş Yaptı Kıbrıs'tan AB'ye Yardım Çağrısı: Akkuyu Nükleer Santralini Durdurun

Marks & Spencer, 100 Mağazasını Kapatacak Amazon, Türkiye'den Ayakkabı Firması Satın Almak İstiyor