Tff'nin Yeni Başkanı Yıldırım Demirören - Son Dakika

Tff'nin Yeni Başkanı Yıldırım Demirören

27.02.2012 15:14

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, 231 delegenin katılımıyla Ankara JW Marriott Otel'de yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, 231 delegenin katılımıyla Ankara JW Marriott Otel'de yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören TFF Başkanlığı'na seçildi.

Futbol Federasyonu genel kurulunda başkanlık seçimine tek başkan adayı olarak katılan Yıldırım Demirören TFF Başkanlığı'na seçildi. Genel kurula katılan 231 delegeden 229'u başkanlık seçimi için oy kullandı. Delegelerin 221'inin oyunu alan Yıldırım Demirören, Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu.

Demirören, sonuçların açıklanmasının ardından delegelere yönelik bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasına, genel kurula kadar TFF Başkanlığını vekaleten yürüten Hüsnü Güreli'ye teşekkür ederek başlayan Demirören, şunları söyledi:

"Bana oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu gemide her beraberiz. Bu gemiyi de sizlerin desteğiyle düzlüğe çıkaracağız. Ne karar alırsak alalım sizlerle paylaşarak alacağız. Allah mahçup etmesin, bir yola çıktık. Zorluklar aşılmak için vardır. Biz de bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun."

Yıldırım Demirören konuşmasının ardından yönetim kurulu üyeleriyle birlikte delegelerin tebriklerini kabul etti.

YILDIRIM DEMİRÖREN KİMDİR?

Genel Kurul'da 41. TFF Başkanı olarak seçilen Yıldırım Demirören, 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Yıldırım Demirören; TÜSİAD, TÜGİAD ve TABA üyeliği yapıyor.

2000-2002 ve 2002-2004 dönemlerinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlık görevlerinde bulunan Yıldırım Demirören, 30 Mayıs 2004'den bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı'nı ve Eylül 2011'den itibaren de Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı yürüttü. Yıldırım Demirören evli ve 3 çocuk babası.

Başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Seçimler sonucunda Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU:

Servet Yardımcı, Arif Koşar, Talat Yılmaz, Fethi Heper, Mehmet Baykan, Cengiz Zülfikaroğlu, Mehmet Ufuk Özerten, Hakan Kanık, Taylan Öner, Mustafa Beyazlı, Edip Eren, Faruk Öksüz, Selim Koray, Ergun Tekin

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Ali Rıza Koç, Mete Düren, Necdet Ali Ateş, Serhat Soysal, Atilla Bingöl, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Emre Alkin, Zafer Tırpançeker, Cevat Ay, Mustafa Yolbulan, Ayhan Erdem, Mustafa Küçükmeral, Akın Şatıroğlu

Denetleme Kurulu: Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Birol Acar

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar, Rafet Kalkan ve Veysel Ekmen

Tff'nin Yeni Başkanı Yıldırım Demirören

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Tff'nin Yeni Başkanı Yıldırım Demirören - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Op.Dr. Furkan Şengöz'den burun estetiği ameliyatının sağlığa 10 önemli faydası İstanbul'da tatil trafiği başladı, yoğunluk yüzde 53'e ulaştı Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdürü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Sınav dönemi başlıyor, detaylar netleşti: Herkes okula gidecek, koronalı öğrenci izole ortamda sınava alınacak Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi