Tgd'den Vali ve Belediye Başkanına Ziyaret - Son Dakika

Tgd'den Vali ve Belediye Başkanına Ziyaret

05.01.2012 15:40
Tgd'den Vali ve Belediye Başkanına Ziyaret, System.String[]

Trakya Gazeteciler Cemiyeti Derneği (TGD) Başkanı Ali Soydan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Edirne Valisi Gökhan Sözer ile Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'yi ziyaret etti.

Trakya Gazeteciler Cemiyeti Derneği (TGD) Başkanı Ali Soydan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Edirne Valisi Gökhan Sözer ile Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'yi ziyaret etti.

Soydan, Başkan Sedefçi'yi ziyaretinde yaptığı açıklamada, bir süre önce yapılan genel kurul sonrası oluşan yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyaretlere başladıklarını söyledi.

Dernek binasını meslektaşların daha aktif kullanımına açacaklarını ifade eden Soydan, "En büyük sorunumuz şu an için ısınma. Bina içinde tesisatımız hazır. Gaz bağlantısı konusunda da görüşmelerimiz devam ediyor. Isınma sorununu çözdüğümüz zaman içeride bir sekretarya oluşturarak, meslektaşlarımızla sürekli iletişim halinde olmayı planlıyoruz. Meslektaşlarımızın birbiriyle ilgili doğum, ölüm, kan ihtiyacı gibi durumlarda haberleşme ağı oluşturarak bilgi alışverişini sağlayarak, dernek üyelerimize faydalı çalışmalar yapmayı planlıyoruz" dedi.

Sedefçi de "Edirne'de gazetecilik yapmak zor olduğu kadar kolay. Sizlerin bir çatı altında toplanarak bir bütün oluşturacağınıza inanıyorum. Kavgalar-çekişmeler her yerde olur. Önemli olan bunu en aza indirgemektir. Edirne Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanındayız" diye konuştu.

TGD yöneticilerinin daha sonra ziyaret ettikleri Edirne Valisi Gökhan Sözer de "Bir kentin en önemli unsurlarından biri olan gazetelerin, tarafsız ve doğru bilgilerle kamuoyu oluşturması çok önemlidir. Özellikle Edirne gibi serhat şehrinde bu mesleği icra etmek, çok incelik isteyen bir iştir" dedi.

Ziyaretler sonrasında Ali Soydan, Vali Sözer ve Başkan Sedefçi'ye ziyaret anısına özel işlemeli tabak takdim etti.

Ziyaretlere TGD Yönetim Kurulu üyeleri Rahmi Cinokur, Yavuz Göktaş, Seyide Esen, Elif Davulcu ve Bora Dandinoğlu da katıldı.

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tgd'den Vali ve Belediye Başkanına Ziyaret - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'un 106. bölümünden ilk sahne yayınlandı! Selim Koçavalı öldü mü? Bursa'yı ayağa kaldıran olay! Kardeşinden çaldığı kamyonla dehşet saçtı Polisin şüphesi gerçeği ortaya çıkardı! İçeriden çıkan tam 40 kişiye 120 bin TL ceza kesildi Kısa Çalışma Ödeneğinde yeni başvurular bugün itibarıyla başladı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Azerbaycan ordusu, 28 yıldır işgal altında bulunan Laçın'a girdi