Son Dakika Haberleri: Thk Van Şubesi Kurban Derisi Toplayacak

Thk Van Şubesi Kurban Derisi Toplayacak

4 ay önce

Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanı Vahdettin Dicle, kurban derisi toplama faaliyetleri için hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Thk Van Şubesi Kurban Derisi Toplayacak, System.String[]
Türk Hava Kurumu (THK)  Van Şube Başkanı  Vahdettin  Dicle, kurban derisi toplama faaliyetleri için hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Türkiye'de kurban derisi toplama yetkisinin THK'nda olduğunu belirten  Dicle, ülke çapında faaliyet gösteren 417 şubesi ile havacılık faaliyetlerini halkın ve özellikle gençlerin ayağına götürdüklerini söyledi. Cumhuriyetten sadece 15 ay sonra kurulan THK'nın  Türkiye'nin en köklü ve en eski kurumlarından biri olduğunu ifade eden  Dicle, "92 yıllık şanlı bir maziye sahip olan THK, kadirşinas Türk halkının bağışları ile gönüllük esasına göre çalışmaktadır" dedi.

THK'nın; gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için 2011 yılında THK Üniversitesini kurduğunu dile getiren  Dicle, "THK Üniversitesi 5 fakülte, 14 bölüm ve 2 meslek yüksek okulu '5 program' ile gençlerin akademik eğitimlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca kurmuş olduğu THK Havacılık ve Uzay Üniversitesi ile yüzlerce şehit ve gazi çocuklarını 'tam burslu' okutmaktadır. Yapılan bu yardımlar sonuç olarak ülkemize ve milletimize hizmet olarak dönmektedir. Bunun yanında  Van'da 10 model uçak öğretmeni tarafından il ve ilçelerde 600 öğrenciye ücretsiz model uçak kursu verilmekte, il ve ilçelerde kaymakamlık ve belediye tarafından düzenlenen festival veya şenliklerde yamaç paraşütçülerimiz katılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Yaklaşan  Kurban Bayramı öncesinde deri toplama hazırlıklarının tamamlandığını belirten  Dicle, "Deri toplama ile alakalı toplayıcılar görevlendirilmiş, görev alan kişilere tanıtım belgesi tanzim edilmiştir. Ayrıca görevli araçların üzerine THK tanıtıcı afiş ve yazı asılacaktır. Kurban derilerini almaya gelen görevlilerden makbuz istenilmesi doğru bir karar olacaktır. Burada dikkat edeceğimiz en önemli hususlar; kurban kesiminin dini vecibelere göre yapılması, kesilecek kurbanın derisini parçalamadan sağlam bir şekilde alınmasıdır. Çünkü bunun aksi milli servetin heba edilmesi demektir. Bu duygularla şimdiden tüm İslam aleminin mübarek  Kurban Bayramı'nı kutlar, bayramın hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden dilerim" şeklinde konuştu. - VAN
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Dikkat Yarın Kara Cuma! Türkiye'de de Büyük İndirimler Olacak Cinsel İlişki Sırasında Aşırı Zevkten Tek Gözünü Kaybetti
Afganistan'da Hükümet Güçlerinin Kuran Kursuna Yaptığı Baskında 21 Çocuk Öldü!