Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde - Son Dakika

Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde

12.01.2012 12:25
Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde, System.String[]

Türk Hava Yolları ile Güneş Sigorta arasında, uçak filosunu ve çalışanları kapsayan 4 yıllık anlaşma imzalandı.

Türk Hava Yolları ile Güneş Sigorta arasında, uçak filosunu ve çalışanları kapsayan 4 yıllık anlaşma imzalandı.

THY uçaklarını ve 16 bin çalışanını güvence altına alan işbirliği kapsamındaki sözleşmeyi Türk Hava Yolları adına Mali İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç ile Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin imzaladı. Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası VIP Toplantı Salonunda yapılan imza töreninde bir konuşma yapan THY Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç 12,5 milyar dolarlık bir teminat karşılığında yıllık ortalama 46 milyon dolarlık bir prim ödemesi yapılacağını belirtti.

Uzun vadeli bir anlaşma yaptıklarını kaydeden Kılıç, "Özellikle THY 2015'e kadar artı 90 uçaklık bir büyüme yapacak. Böyle bir ortamda Güneş Sigorta'nın bu büyümede risklerimize ortak olması anlamında pay alması çok olumlu bir adım. THY bu büyüklüğü ile sadece Türkiye içinde ve Avrupa'da değil Dünya da lider konumuna gelmiş ve büyümesini garanti altına almış bir kuruluş. Bu anlamda da Güneş Sigorta'da dünyada havacılıkta kendisini öne çıkarmış olacaktır. Gelecekte de bu beraberliğin devamını diliyorum" dedi.

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ise THY gibi dünyanın lider havayolları arasına girmiş bir kuruluşla böyle bir anlaşma yaptıkları için çok gururlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

" Güneş Sigorta olarak 2011 yılını başarılı bir şekilde geride bıraktıktan sonra da 2012 yılında milli havayolumuz ve bayrak taşıyıcımız, gururumuz THY'nin 4 yıllık sigorta anlaşmasını imzalayarak başlamak bizi ayrıca gururlandırıyor. Bu bize ayrı bir güç ve azim veriyor. THY artık dünyanın en büyük filolarından birisine sahip oldu. 200'e yakın uçaktan oluşuyor bu filo. Ayda 2 milyon 700 bin yolcu taşıyorlar. 16 bin personel var. Önümüzdeki dört sene boyunca bu bahsetmiş olduğum varlıklar Güneş Sigorta çatısı altında sigortalanmış olacaklar. Bu güvence altında uçacak. Bu bize çok büyük bir onur veriyor. "

Bir gazetecinin çalışanların sağlık sigortasının başka bir şirkete ait olduğunu Güneş sigortanın bu anlamdaki sorumluluğunun ne olduğu sorusu üzerine Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç, " Bu anlaşmada havacılık operasyonu içindeki çalışanlar ve gerek gövde sigortası, gerekse de yolcu mali mesuliyet sigortası vardır. Sizin bahsettiğiniz sigorta, Sağlık Sigortası ile alakalı. Sağlık Sigortası ile hali hazırda Acıbadem Sigorta ile bir anlaşmamız var. O ihaleye Güneş Sigorta da girmişti. Maalesef orada Güneş Sigorta ile çalışma şansımız olmadı. Diğer sigorta branşlarında Güneş Sigorta ile çalışacağız. Yani sağlık sigortası dışındaki tüm sigorta güvencesi Güneş Sigortaya ait " yanıtını verdi.

Yapılan anlaşmanın maddi boyutu konusundaki bir soruya ise Coşkun Kılıç, şu karşılığı verdi:

" Bu konuda aslında tam olarak bir rakam vermek mümkün değil. Maşallah THY her gün filosunu büyütüyor. Büyütmeye de devam edecek. 4 Yıllık bir anlaşma olduğu için sürekli değişen ve büyüyen bir rakam olacak. Tabii büyümemizle bağlantılı bir prim endeksi söz konusu. Teminat açısında bakıldığında yaklaşık 12,5 milyar dolarlık bir teminat var. Bunun yansıması yıllık 46 milyon dolar civarında bir prim üretimi gerçekleşme ihtimali var. Bunu aşma ihtimalimiz de var. İleriki yıllarda bizim büyümemize paralel daha büyük rakamlar da olabilir." - İstanbul/ Bakırköy

Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde
Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde
Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde
Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Thy, Güneş Sigorta Güvencesinde - Son Dakika


Son Dakika

Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı