THY'nin Almanya'daki 12. Noktası Friedrichshafen Oldu - Son Dakika

THY'nin Almanya'daki 12. Noktası Friedrichshafen Oldu

03.05.2013 15:51
THY'nin Almanya'daki 12. Noktası Friedrichshafen Oldu, System.String[]

Türk Hava Yolları'nın Almanya'da 12., dünya genelinde 223.uçuş noktası olan Friedrichshafen'e ilk seferi yapıldı.

Türk Hava Yolları'nın Almanya'da 12., dünya genelinde 223. uçuş noktası olan Friedrichshafen'e ilk seferi yapıldı. Friedrichshafen İstanbul seferini yapan THY uçağının Bodensee Uluslararası Havalimanı'na inişi münasebetiyle yapılan törende konuşan THY Genel Müdürü Dr. Temel Kotil THY'nin büyümeye devam edeceğini dile getirdi.

Türk Hava Yolları (THY), Friedrichshafen İstanbul seferlerine başladı. Dünyada en çok ülkeye uçan havayolu olma özelliğine sahip olan THY'nin Almanya'daki 12. uçuş noktası olan Friedrichshafen genel toplamda THY'nin 233. uçuş noktası olarak kayıtlara geçti.

Türk Hava Yolları'nın Friedrichshafen merkezinin açılışı münasebetiyle bir tören düzenlendi. Törende THY Genel Müdürü Dr. Temel Kotil, Baden Württemberg Eyalet Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Dr. Nils Schmid, Stuttgart Başkonsolosu M.Türker Arı, Friedrichshafen Belediye Başkanı Stefan Köhler, Bodensee Uluslararası Havalimanı Denetleme Kurulu Başkanı Dieter Hornung hazır bulunurken çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Baden Württemberg Eyalet Başbakan Yardımcısı Dr. Nils Schmid Almanya'nın ve Baden Württemberg'in, Türkiye'nin çok önemli bir ticari ortağı olduğunu dile getirerek yeni kurulan hava köprüsünün de bunu destekleyeceğini ifade etti. THY'nin dünyada en güçlü büyüyen şirketlerden biri olduğunu belirten Schmid, THY'nin Friedrichshafen'e seferler düzenlemesinin Bodensee Uluslararası Havalimanı açısından da önemli olduğunu vurguladı. THY'nin Türkiye Almanya ve Baden Württemberg arasındaki ticari ilişkilere yeni bir ivme kazandıracağına da değinen Dr. Nils Schmid, Genel Müdür Temel Kotil'e eyalet darphanesinde THY'nin İstanbul- Friedrichshafen ilk seferi anısına bastırılan rozeti hediye etti.

UÇAK SAYISINI ÇOK GÖRMEYİN

Türkiye ve Almanya'nın çok önemli birer ortak olduğuna işaret eden THY Genel Müdürü Temel Kotil de önümüzdeki on yıl içinde daha da güçlenecek Türkiye-Almanya ortaklığından dolayı her iki ülkenin şehirlerinin birbirine çok iyi bağlanması gerektiğini söyledi.

Türk Hava Yolları'nın son 10 yılda çok büyük gelişme sağladığını dile getiren Kotil, bu yıl 46 milyon yolcu taşımayı hedeflediklerini belirterek, büyümeye devam edeceklerini ifade etti. Kotil, "Şu anda 218 uçağımız var, teslim alacağımız uçak sayısı ise 276. Bu uçak sayısını çok görmeyin, lider ülke Türkiye'nin Almanya gibi önemli ortakları ile buluşması için bile daha fazla uçağa ihtiyaç var." dedi.

Törende konuşan Stuttgart Başkonsolosu M.Türker Arı'da THY'nin Friedrichshafen'i uçuş noktasına dahil etmesinin Friedrichshafen'in yanı sıra Avusturya'dan İsviçre'ye kadar Friedrichshafen Havalimanı'nın kapsama alanında olan tüm bölgeler için de önemli olduğuna işaret etti.

THY'nin Almanya'daki 12. Noktası Friedrichshafen Oldu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi THY'nin Almanya'daki 12. Noktası Friedrichshafen Oldu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Toz kondurmadığı 1975 model 'Murat 124'ü 100 bin liraya satıyor Ayrıldıkları konuşulan Hadise ve Kaan Yıldırım, iddiaları romantik pozlarıyla yalanladı Kısıtlamada aracını polislerin üzerine süren 70 yaşındaki alkollü vatandaşa 3 ayrı suçtan ceza kesildi Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt