THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava - Son Dakika

THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava

19.11.2019 12:14
THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava, System.String[]

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Türk Hava Yolları'nın (THY) sosyal medya hesabından 'Dünya Baklava Günü'nde yapılan paylaşım üzerine, Ordu- Giresun Havalimanı'ndaki uçağa 2 tepsi fındıklı baklavayla bindi.

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Türk Hava Yolları'nın (THY) sosyal medya hesabından 'Dünya Baklava Günü'nde yapılan paylaşım üzerine, Ordu- Giresun Havalimanı'ndaki uçağa 2 tepsi fındıklı baklavayla bindi. Tepsilerden birindeki baklavaları kabin personeline dağıtan Güler, diğer tepsiyi de THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'ye götürülmek üzere pilota teslim etti.

THY tarafından '17 Kasım Dünya Baklava Günü' dolayısıyla sosyal medyadan 'Dünya Baklava Günü'nde akıllarda tek soru: cevizli mi, fıstıklı mı? Seçiminiz ne olursa olsun, Turkish Airlines Lounge alanlarında lezzetli baklavalarımız sizi bekliyor' mesajı paylaşıldı. Bunun üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, 'Fıstıklı mı iyi yoksa cevizli mi bilmem ama fındıklının her ikisinden de iyi olduğuna eminim. Bilal Ekşi önderliğinde başarıdan başarıya koşarak bir dünya markası haline gelen Türk Hava Yolları, bence en kısa sürede Ordu fındığından yapılan baklavayı menüsüne ekleyecektir' paylaşımında bulundu.

Güler'in 'fındıklı baklava' önerisine, Ekşi ise Ordu yöresine ait türküden esinlenerek, 'Sayın Başkanım, mesaj alındı. Yine yeşerdi fındık dalları, acep ne olacak baklavanın halları' yanıtını verdi. 2 TEPSİ BAKLAVAYLA UÇAĞA BİNDİ

Başkan Güler, Genel Müdür Ekşi'nin bu cevabı üzerine 2 tepsi fındıklı baklava yaptırarak, dün akşam Ordu- Giresun Havalimanı'na gitti. Elindeki tepsilerle uçağa binen Başkan Güler, 1 tepsi baklavayı kabin personeline ikram ederken, diğer tepsiyi de Genel Müdür Ekşi'ye götürülmek üzere pilota teslim etti. Fındıklı baklavayı tüm dünyada yaygınlaştırmak istediklerini belirten Güler, "Türk Hava Yolları, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu anketle fıstıklı ve cevizli baklavayı oylamaya sunmuştu. Biz de buna fındığı ilave etmek istedik. Fındık hem yerli hem de çok lezzetli olan bir ürünümüz. İnşallah bundan sonra herkes fındıklı baklavayı da yaygın olarak tadacaktır. Havalimanına gelerek Bilal beye fındıklı baklavamızdan gönderdik. Böylelikle fındıklı baklavayı tüm dünyada yaygınlaştırmak istiyoruz" dedi.


THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava
THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava
THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava
THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel THY'nin 'cevizli mi, fıstıklı mı?' sorusuna Ordu'dan yanıt: Fındıklı baklava - Son Dakika


Son Dakika

FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Çin hükümetinin koronavirüs salgınıyla ilgili yalanları bu belgeselde gün yüzüne çıkıyor Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Kızının regl olduğunu duyurduğu için tepki çeken Ceyda Düvenci, eleştirilerin ardından geri adım atmadı Roma Zeki Çelik transferinde ısrarcı! İkinci teklifleri bile hazır 12 yaşında hamile kalan kız çocuğu doğum yaptı! Bebeğin babası ise 15 yaşında Parkta dehşete düşüren olay! Sahibinin elinden kaçan köpek koruma altındaki geyiği öldürdü Selçuk Özdağ'a saldırı anına ilişkin görüntülerin ardından şüphelilerin ifadeleri de ortaya çıktı